UWAGA!

Amerykańska klasyka na weekend

Elbląg, Laura - Marta Masłowska
Laura - Marta Masłowska (fot. arch. teatru)

Na nadchodzący weekend Teatr im. Aleksandra Sewruka proponuje klasykę amerykańskiego dramatu, czyli "Szklaną menażerię" Tennesee Williamsa.

„Szklana menażeria" uznana została przez amerykańskich krytyków za najlepszą sztukę sezonu 1945/46. W wielu wątkach jest sztuką autobiograficzną, opowiada tragiczną historię o utraconych marzeniach i rozpadzie rodziny. To historia ludzi wrażliwych i wątłych, nie potrafiących radzić sobie z rzeczywistością ich życia.
       Kolekcja szklanych figurek Laury jest metaforą kruchych i złamanych dusz, które żywią się wspomnieniami, to istota o niezwykłej szlachetności, buduje przed widzem swój alternatywny, emocjonalny świat. Jej świat tak, jak i świat bohaterów jest smutny i wzruszający.
       W spektaklu występują: Maria Makowska-Franceson, Marta Masłowska, Wojciech Rydzio i Marcin Tomasik. Reżyserem spektaklu jest Andrzej Chichłowski.
      
       Spektakle: 22 lutego (piątek) godz. 19, 23 lutego (sobota) godz. 18, 24 lutego (niedziela) godz. 17 Duża Scena. Cena biletu 23 zł (ulgowy), 28 zł (normalny).
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama