UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Apartament” we Wtorkowym Kinie Dla Dorosłych

„Apartament” we Wtorkowym Kinie Dla Dorosłych

Filmy z lektorem, dubbingowane lub polskie produkcje za jedyne 10 zł – to wszystko czeka na seniorów w Kinie „Światowid” w ramach „Wtorkowego Kina Dla Dorosłych”.

- Repertuar dobierany będzie przede wszystkim z myślą o dojrzałych widzach, którzy chcąc udać się do kina mają ograniczony wybór z powodu przeważającej ilości filmów z napisami – mówi Joanna Niewiadomska z Kina „Światowid”. - Nie wprowadzamy jednak barier wiekowych. Jeżeli jesteś młodszy i chcesz uczestniczyć w seansach „Wtorkowego Kina Dla Dorosłych” – zapraszamy!
       W programie znajdą się produkcje polskie lub dubbingowane, bądź z lektorem – wszystko po to, by umożliwić seniorom pełny i komfortowy odbiór filmu.
       - Co 2 tygodnie będziemy spotykać się równo w samo w południe. Przed seansem usłyszymy krótki wprowadzający komentarz. Zapraszamy na pierwszą projekcję już 16 czerwca – wtedy wyświetlimy cieszący się uznaniem wśród starszych widzów dokument o Janie Pawle II – „Apartament” – dodaje Joanna Niewiadomska.
       Podczas kolejnego spotkania seniorzy będą mieli okazję obejrzeć film przypominający o historii bohatera Polskiego Państwa Podziemnego – „Karski i władcy ludzkości”.
      
       16.06 godz. 12. - Apartament
       „Apartament” daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II. W filmie usłyszymy – między innymi – wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat – począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari – osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów.
      
       30.06 godz. 12 Karski i władcy ludzkości
       „Karski i władcy ludzkości” przypomina nam o historii bohatera Polskiego Państwa Podziemnego – Jana Karskiego. Działał pod pseudonimem „Witold”. Jako pierwszy przedstawił światu zbrodnie hitlerowskie wobec narodu żydowskiego. Spotykał się w tym celu z „władcami ludzkości”, m.in. ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Anthonym Edenem czy prezydentem USA Franklinem D. Rooseveltem Narażając życie przedostawał się dwukrotnie do warszawskiego getta z misją rozpoznania sytuacji Żydów w przededniu „ostatecznego rozwiązania”. Jego celem było przekazanie światu wstrząsających informacji o tragedii narodu żydowskiego. Film, wyreżyserowany przez wybitnego dokumentalistę – Sławomira Grynberga został zrealizowany w nowatorskiej formule – materiały archiwalne połączono z sekwencjami animowanymi.
      
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej