UWAGA!

Bartłomiej Topa w kinie "Światowid"

 
Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli w „Drogówce”, materiały prasowe dystrybutora filmu
Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli w „Drogówce”, materiały prasowe dystrybutora filmu

Gościem tegorocznych elbląskich Replik Festiwalu Filmowego w Gdyni będzie Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli w „Drogówce” Wojciecha Smarzowskiego. Projekcja filmu i spotkanie z Bartłomiejem Topą w kinie „Światowid” 12 września o godz. 19.

Bartłomiej Topa to aktor charakterystyczny, doskonale kojarzony przez polskich widzów. Ma w swoim dorobku szereg interesujących ról i udział w bardzo zróżnicowanych stylistycznie produkcjach. Od krótkich metraży, przez seriale po filmy fabularne. Od „Trzech kolorów: białego” Krzysztofa Kieślowskiego przez liczne komedie, takie, jak np. „Wyjazd integracyjny”, aż po„Wesele” czy „Dom Zły” Wojciecha Smarzowskiego. Ostatnio Bartłomiej Topa kojarzony jest również z kontrowersyjną i poruszającą kampanią społeczną zwracającą uwagę Polaków na problem autyzmu.
       W tym roku pochodzący z Nowego Targu aktor zebrał pochwały krytyki za wyrazistą kreację w kolejnym filmie Smarzowskiego - „Drogówce”. Bartłomiej Topa wciela się tam w niejednoznaczną postać Ryszarda Króla, policjanta oskarżonego o zabicie kolegi z pracy, który pragnie udowodnić swoją niewinność. Bohater stworzony przez Topę jest głęboko ludzki, a jego postępki dalekie od czarno-białych, jednoznacznych klasyfikacji moralnych.
       O uznaniu jakie wzbudziła rola Bartłomieja Topy w „Drogówce” może świadczyć chociażby uzasadnienie nagrody Gwarancje Kultury, którą otrzymał od TVP Kultura: […] za stworzenie wielowymiarowej i niejednoznacznej postaci bohatera naszych czasów w filmie Drogówka. Za kreację aktorską bez fałszywych tonów i wspaniałą współpracę z partnerami.
       Nagrody Gwarancje Kultury zostały wręczone najciekawszym, najbardziej wyrazistym osobowościom artystycznym ubiegłego sezonu, a pośród laureatów znaleźli się chociażby Joanna Bator w kategorii „literatura” czy Zbigniew Libera w kategorii „sztuki wizualne” .
      
       Spotkanie z Bartłomiejem Topą odbędzie się w czwartek, 12 września po projekcji filmu „Drogówka”.
      
       Cena karnetu na elbląskie Repliki wynosi 30 zł . Karnet obejmuje wszystkie sześć filmów.
       Cena biletu pojedynczego: 7 zł.
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...