UWAGA!

Beckett na zakończenie sezonu teatralnego

W piątek 6 czerwca o godz. 19 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się ostatnia w tym sezonie premiera. Widzowie obejrzą spektakl „Czekając na Godota” Samuela Becketta w reż. Krzysztofa Rościszewskiego.

Samuel Beckett jest jednym z czołowych dramaturgów i pisarzy XX wieku, którego utwory teatralne i prozatorskie przyniosły pełną piękna i ponadczasową wizję ludzkiego cierpienia, przepojoną elementami humoru i czarnej komedii. Twórca teatru absurdu. W styczniu przyszłego roku obchodzić będziemy dokładnie 60 rocznicę powstania tego utworu, jakże ważnego dla historii teatru i samego autora. Laureat literackiej Nagrody Nobla z 1969 roku, który bodaj jako jedyny nie pojechał po jej odbiór i który sporą jej część rozdał później potrzebującym.
     „Czekając na Godota", pisany w okresie od października 1948 do stycznia 1949, ukazał się drukiem w październiku 1952 nakładem paryskiego wydawnictwa Minuit. Prapremiera światowa miała miejsce w paryskim Théâtre de Babylone - 5 stycznia 1953 roku, a już cztery lata później odbyła się polska prapremiera - w warszawskim Teatrze Współczesnym. To metaforyczny obraz świata i losu człowieka, w którym dwaj bohaterowie, Estragon (Lech Gwit - gościnnie) i jego przyjaciel, lub być może opiekun, Vladimir (Tomasz Czajka), czekają na tajemniczego Godota... Tytułowy Godot, jest najprawdopodobniej postacią nierzeczywistą, na którą się czeka i która nigdy nie nadchodzi...
     W elbląskim spektaklu występują także Jacek Gudejko i Marcin Tomasik. Za ruch sceniczny odpowiada Bohdan Głuszczak (twórca słynnej Pantomimy Olsztyńskiej), zaś całość reżyseruje Krzysztof Rościszewski.
     Premiera „Czekając na Godota” odbędzie się 6 czerwca o godz. 19 na Dużej Scenie elbląskiego teatru. Kolejne spektakle: 7 czerwca (sobota) o godz. 19 oraz 14 i 15 czerwca o godz. 19.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama