UWAGA!

Będą repliki

Tegoroczne święto polskiego filmu, czyli Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 13 - 18 września. Wówczas również elbląscy widzowie będą mieli możliwość zobaczenia filmów pokazywanych w ramach konkursu o Złote Lwy.

Każdego dnia w Światowidzie odbywać się będzie jedna projekcja filmu biorącego udział w festiwalu; będą też uroczyste premiery i koncerty.
     - Mamy nadzieję, że Repliki będą również okazją do spotkań z twórcami filmowymi, dyskusji i wymiany poglądów, a nasze przedsięwzięcie raz jeszcze pokaże, że rodzime produkcje, mimo kontrowersji wokół nich, wciąż budzą żywe i niegasnące zainteresowanie wśród widzów - zapowiadają organizatorzy.
     W ramach konkursu głównego pokazanych zostanie 20 nowych polskich filmów fabularnych, które zrealizowane zostały po 1 lipca 2003 roku - aż siedem z nich będzie miało w Gdyni swoje premiery. Tymczasem w konkursie kina niezależnego znalazło się 20 tytułów. Swoje filmy pokażą m.in. dwukrotny zdobywca Złotych Lwów Robert Gliński, Radosław Piwowarski i reżyser rewelacyjnego “Długu" Krzysztof Krauze, który przedstawi widzom oczekiwanego z ogromnym zainteresowaniem “Mojego Nikifora".
     W konkursie zobaczyć będzie też można pokazywany już w kinach wielki tegoroczny przebój kasowy “Nigdy w życiu!". Młode pokolenie reprezentować będzie w Gdyni m.in. Wojciech Smarzowski ("Wesele"), a zadebiutują: Magdalena Piekorz filmem "Pręgi", Marek Rębacz obrazem “Atrakcyjny pozna panią", Maciej Żak “Ławeczką" i Radosław Hendel filmem “SPAM".
     Które z tych filmów zobaczyć będzie mogła również elbląska publiczność, okaże się niebawem. Na razie pewne są tytuły „Pręgi”, „Vinci” i „Tulipany”.
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama