UWAGA!

„Bogowie” w wersji z audiodeskrypcją

 Kadr z filmu "Bogowie",
Kadr z filmu "Bogowie", fot. materiały dystrybutora

Kultowy film o życiu Zbigniewa Religi znów będzie można obejrzeć na dużym ekranie. Tym razem w wersji z audiodeskrypcją i napisami. Seans odbędzie się w sobotę, 11 kwietnia, o godz. 16 w Kinie „Światowid”.

- Dlaczego „Bogowie”? Bo to właśnie o ten film pytały osoby niedowidzące i niedosłyszące – mówi Aleksandra Bielska z Kina „Światowid”.
       W filmach z audiodeskrypcją lektor opisuje co dzieje się na ekranie. Mówi na przykład: kto wchodzi do pokoju, że pada deszcz, opisuje zachowanie bohaterów. Takie opisy pomagają oglądać film osobom niedowidzącym. Napisy natomiast pozwalają w pełni uczestniczyć w seansie osobom niedosłyszącym.
       - Jeżeli będzie zainteresowanie takimi filmami to będziemy częściej włączać je do naszego repertuaru – mówi Aleksandra Bielska.
       "Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.
       Tomasz Kot tak mówi o swojej roli: To jest film o pięknej sprawie i stanowi duże wyzwanie aktorskie. Podczas przygotowań poznałem ludzi uratowanych dzięki działalności Zbigniewa Religi, którzy dalej żyją. Odczuwam olbrzymią odpowiedzialność za tę rolę.
       Bilet na film kosztuje 10 zł.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)