UWAGA!

„Burza” u Szekspira

Po prezentacjach „Burzy” w Portugalii i Polsce nadszedł czas na Wielką Brytanię. To kolejna odsłona międzynarodowego projektu, w którym bierze udział elbląski Teatr im. Aleksandra Sewruka.

Spektakl-instalacja jest efektem projektu w ramach Programu Kultura 2000. Wymiana doświadczeń oraz zderzenie kulturowe i wspólna realizacja widowiska pt. „Burza Szekspira: Ontologia, Rekonstrukcja i Manipulacja”(w skrócie: STORM). Jest to oparte na współpracy, kreatywne poszukiwanie nowych dróg ontologii „Burzy”, które badane jest za pośrednictwem trzech kulturowo odmiennych części Europy: Południowa – Tomar (Środkowa Portugalia), Północna – Lincoln (Wschodnie wybrzeże Anglii), Wschodnia – Elbląg (Północna Polska) połączonych przy pomocy sztuki Szekspira. Projekt STORM dotyczy języka oraz miejsc – traktuje o tym, jak język manipuluje nasze myśli i działania w czasie i przestrzeni.
       „Burza” była już prezentowana w Portugalii i w Polsce. Teraz przyszedł czas na ojczyznę Szekspira. Spektakl wersji angielsko-polsko-portugalskiej grany był od 21 do 25 września w: Lincoln Cathedral Closters, Newark Castle and Grounds, Skegness Pier and Beach, Lincoln Medieval Bishops Palcae.
       - Poznaliśmy sposób pracy naszych partnerów projektowych, w miarę możliwości poznawaliśmy historię i kulturę, zrealizowaliśmy wspólne przedstawienie w wersji trójjęzycznej, prezentowane łącznie 14 razy w różnorodnych warunkach plenerowych, przy czym każdy spektakl był zupełnie odmienny od wszystkich pozostałych, poznaliśmy się w pracy i podczas wypoczynku, wreszcie mieliśmy okazję poznania kulinariów narodowych – zapewnia Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. – To było wyjątkowo ciekawe doświadczenie.
       Przed nami już tylko zakończenie i podsumowanie projektu, ale na to przyjdzie pora na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku w Portugalii - dodaje.
      
oprac. A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama