UWAGA!

Był sobie dzieciak w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Opowieść o spotkaniu młodego Polaka i Niemki, których wzajemna fascynacja zostaje wystawiona na próbę przez wybuch Powstania Warszawskiego. Film „Był sobie dzieciak” w reżyserii Leszka Wosiewicza w kinie „Światowid” premierowo 1 sierpnia w Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

„Był sobie dzieciak” jest kinową wersja filmu „Taniec Śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego”, który pokazywano na kilku prestiżowych przeglądach (USA, Chiny, Polska – Camerimage). Akcja filmu rozgrywa się pod koniec II wojny światowej w 1944 roku w Polsce, w trakcie Powstania Warszawskiego, krwawo tłumionego przez Niemców. Marek (Rafał Fudalej) to młody poeta, niedoszły maturzysta, który w warunkach wojennych musi dojrzeć i dorosnąć znacznie szybciej niż gdyby sprawy szły zwykłym trybem. Pod wpływem fascynującej go, przypadkowo poznanej, kobiety (Magdalena Cielecka) staje przed trudnym wyborem i musi w praktyce zdefiniować pojęcia takie, jak lojalność, przynależność narodowa, wierność.
       „Był sobie dzieciak” to opowieść, która przybliża widzów do postaci prawdziwych, pełnokrwistych ludzi z czasu Powstania Warszawskiego. Ludzi zdolnych do miłości i nienawiści, pięknych i brzydkich, tchórzliwych i zawsze gotowych do szlachetnego zrywu w obronie wolności.
       W głównych rolach możemy zobaczyć Magdalenę Cielecką i Rafała Fudaleja, a towarzyszą im Piotr Głowacki, Eryk Lubos, Sonia Bohosiewicz, Stanisława Celińska, Mirosław Zbrojewicz i inni.
      
       Film „Był sobie dzieciak” w kinie „Światowid” od 1 sierpnia do 15 sierpnia. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Leszek Wosiewicz
       Scenariusz: Leszek Wosiewicz
       Obsada: Magdalena Cielecka, Rafał Fudalej, Piotr Głowacki, Eryk Lubos, Mirosław Zbrojewicz, Stanisława Celińska
       Czas trwania: 97 min
       Gatunek: Dramat historyczny
       Kraj produkcji: Polska
       Opis: dystrybutor filmu
      
Maciej Głowacki, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)