UWAGA!

„Chemia” w kinie Światowid

 
materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Film, który ma szansę stać się najpiękniejszym i równocześnie najgłośniejszym polskim filmem o miłości. Amerykański magazyn „Variety” pisał już, że tak odważnego filmu jeszcze nie było. Kino Światowid zaprasza na „Chemię" Bartka Prokopowicza od 2 do 15 października.

„Chemia to odżywczo śmiałe i przystępne spojrzenie na trudne, osobiste przeżycia” – pisze Stephen Dalton z „Hollywood Reporter”. „Ma na tyle uniwersalny temat i oryginalną formę, iż może zwrócić uwagę widzów spoza Polski. Na poziomie wizualnym Chemia robi wrażenie. Reżyser i jego brat operator Jeremi Prokopowicz, który pracował z Romanem Polańskim i Andrzejem Wajdą, przemieniają Warszawę w tęczowy świat rodem z teledysku, wypełniony rozrywkowymi mieszkańcami” – dodaje.
       „Chemia” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.
       Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll, został nakręcony przez jej męża – Bartka Prokopowicza. W rolach głównych znakomici: Agnieszka Żulewska ("Bejbi blues"), Tomasz Schuchardt ("Jesteś Bogiem"), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos. Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz ("Herkules", "Wenus w futrze", "Rzeź").
       Film został doskonale przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu Filmowych w Karlowych Warach.
       reżyseria: Bartek Prokopowicz
       scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Bartosz Prokopowicz
       czas trwania:105 minut
       produkcja: Polska
       materiały: dystrybutor filmu
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)