UWAGA!

Ciężkie jest życie bigamisty

 
Elbląg, "Mayday" - próba generalna. Na zdj. Artur Hauke, Aleksandra Wojtysiak, Marcin Tomasik, Mariusz Michalski
"Mayday" - próba generalna. Na zdj. Artur Hauke, Aleksandra Wojtysiak, Marcin Tomasik, Mariusz Michalski (fot. AD)

Angielski taksówkarz John Smith od lat żyje "na dwa domy". W każdym czeka na niego inna żona, która, oczywiście, nic nie wie o istnieniu konkurentki. Sprawa się komplikuje, gdy John trafia do szpitala, a tam mylą jego adresy. Bohaterowie zostają wciągnięci w serię coraz bardziej nieprawdopodobnych, niewygodnych, a i kompromitujących wydarzeń. Farsa Raya Cooneya "Mayday" będzie miała swoją premierę w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w najbliższy piątek, 12 lutego. Zobacz zdjęcia z próby generalnej.

Mayday to komunikat o bezpośrednim zagrożeniu życia używany w łączności radiotelefonicznej i teleksowej; odpowiednik sygnału SOS w radiotelegrafii. Oznacza "pomocy". Tej pomocy zdecydowanie wymagał będzie John Smith, angielski taksówkarz, który od lat prowadzi życie bigamisty, a na skutek nieszczęśliwego wypadku to życie zaczyna sypać się jak domek z kart.
       "Mayday" - farsa Raya Cooneya - jest uważana za najlepszą współczesną komedię. Podbiła deski teatrów Europy Zachodniej i Broadwayu. Niezmiennie cieszy się wielką popularnością i bije rekordy frekwencji, bez względu na szerokość geograficzną. Perypetie taksówkarza bigamisty bawią publiczność teatrów całego świata od 30 lat.
       Bawiły także elbląskich teatromanów, gdyż "Mayday" w reżyserii Stefana Szaciłowskiego miał swoją premierę na deskach ówczesnego Teatru Dramatycznego w marcu 2000 r. Nad najnowszą realizacją pracuje Marcin Sławiński, który u Sewruka wyreżyserował wcześniej farsę - "O co biega?".
       Na scenie zobaczymy: Annę Suchowiecką, Aleksandrę Wojtysiak, Jacka Gudejko, Artura Hauke, Mariusza Michalskiego, Lesława Ostaszkiewicza, Piotra Szejna, Marcina Tomasika. Premiera odbędzie się 12 lutego o godz. 19 na Dużej Scenie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama