UWAGA!

Co Ty w ogóle wiesz o… filmie?

Co Ty w ogóle wiesz o… filmie?

Dzisiaj, o 20.20 w telewizyjnej Jedynce rozpocznie się „Wielki Test o Polskim Filmie”. Będą go rozwiązywać goście w studiu - gwiazdy, telewidzowie i internauci. Zaś Kino „Światowid” ma szansę zostać beneficjentem głównej nagrody przekazanej przez zwycięską parę. Oglądajcie, rozwiązujcie i trzymajcie za nas kciuki!

„Wielki Test o Polskim Filmie” - to propozycja, która zainteresuje zarówno koneserów ambitnego kina, jak i entuzjastów bardziej komercyjnych produkcji. Na uczestników i telewidzów czeka wiele atrakcji - plebiscyty, konkursy, nietypowe pytania oraz potężna dawka wiedzy i rozrywki. Program poprowadzą – Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.
       Forma „Wielkiego Testu o Polskim Filmie” nawiązuje do poprzednich „Wielkich Testów” emitowanych przez telewizyjną Jedynkę. Gwiazdy w studiu razem z telewidzami i internautami będą rozwiązywać zagadki, przytaczać anegdoty i odsłaniać tajniki i mity dużego ekranu. Zaproszenie do zabawy i rywalizacji przyjęli m.in. Grażyna Szapołowska, Agnieszka Holland, Jerzy Hoffman, Jerzy Stuhr, Jadwiga Barańska, Jerzy Antczak, Filip Bajon, Janusz Zaorski, Juliusz Machulski, Renata Dancewicz, Sonia Bohosiewicz, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak i Zbigniew Buczkowski. Oprócz grona filmowców – w studiu pojawią się dziennikarze, sportowcy i politycy.
       Gwiazdy, zgromadzone w studiu staną w szranki i zmierzą się na filmową wiedzę. Zwycięski duet przekaże swoją nagrodę, która wynosi aż 30 000 zł na wybrany przez nich cel edukacyjny. Wśród potencjalnych beneficjentów znajduje się Kino„Światowid”.
       – Mocno zaciskajcie kciuki! Polski Instytut Sztuki Filmowej docenił działania edukacyjne prowadzone przez Kino „Światowid” i wskazał je jako instytucję, której warto przekazać nagrodę finansową, bo pomoże ona w realizacji kolejnych celów, budowaniu polityki edukacyjnej – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid.
      
      
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)