UWAGA!

Cyrulik Sewilski na operowej scenie

 
Cyrulik Sewilski na operowej scenie
fot. nadesłana

Cyrulik Sewilski to najznamienitsza komedia Rossiniego, która urzeka za sprawą popularnych arii wyśpiewanych przez zjawiskowych solistów operowych: Isabelę Leonard oraz Lawrenca Brownlee’a. Na trzecią w tym sezonie transmisję z The Metropolitan Opera Kino Światowid zaprasza 22 listopada (sobota) na godz. 18.45.

Cyrulik Sewilski to Opera Gioachina Rossiniego z 1816 roku, którą kompozytor oparł na XVIII-wiecznej komedii omyłek Pierre'a Beaumarchaisa o tym samym tytule. Głównym bohaterem Cyrulika jest Figaro (znany widzom oprócz opery Rossiniego także ze sztuki Wolfganga Amadeusza Mozarta Wesele Figara). Sprytny cyrulik stara się zbliżyć do siebie hrabiego Almavivę i adorowaną przez niego Rozynę.
       Piękna wychowanica doktora wie jednak, że stary Bartolo chce ją poślubić. Aby zdobyć serce ukochanej i uchronić ją od nieszczęśliwego zamążpójścia, Almaviva przebiera się za namową Figaro w żołnierski strój i żąda od doktora kwatery w jego domu. Gdy sztuczka się nie udaje, zdesperowany hrabia postanawia udawać Alonza, ucznia Don Bazylio, który uczy Rozynę śpiewu. Bartolo zwęsza jednak podstęp, wygania Almavivę i cyrulika ze swojego domu, zamyka Rozynę, a sam śpieszy po notariusza, by natychmiast wziąć ślub. W tym czasie Figaro i hrabia wdrapują się po drabinie do komnaty Rozyny, aby ją porwać. Gdy na ich drodze znów staje Bartolo z notariuszem, obrotny Figaro, przekupiwszy urzędnika, każe mu połączyć węzłem małżeńskim Rozynę z Almavivą. Doktor Bartolo przybywa, gdy kontrakt ślubny jest już podpisany.
       Gioachino Rossini
       dyryguje: Michele Mariotti
       reżyseria: Bartlett Sher
       w rolach głównych: Isabel Leonard jako Rozyna, Lawrence Brownlee jako hrabia Almaviva, Christopher Maltman jako Figaro, cyrulik
       Planowany czas trwania przedstawienia: 3 godz. 30 min (w tym 1 przerwa).
      
       Bilety na wybrany seans The Metropolitan Opera 2014/2015 (w cenach: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy) dostępne są online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Więcej informacji można uzyskać pod numerem: 55 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)