UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cyrulik Sewilski na operowej scenie

 
Cyrulik Sewilski na operowej scenie
fot. nadesłana

Cyrulik Sewilski to najznamienitsza komedia Rossiniego, która urzeka za sprawą popularnych arii wyśpiewanych przez zjawiskowych solistów operowych: Isabelę Leonard oraz Lawrenca Brownlee’a. Na trzecią w tym sezonie transmisję z The Metropolitan Opera Kino Światowid zaprasza 22 listopada (sobota) na godz. 18.45.

Cyrulik Sewilski to Opera Gioachina Rossiniego z 1816 roku, którą kompozytor oparł na XVIII-wiecznej komedii omyłek Pierre'a Beaumarchaisa o tym samym tytule. Głównym bohaterem Cyrulika jest Figaro (znany widzom oprócz opery Rossiniego także ze sztuki Wolfganga Amadeusza Mozarta Wesele Figara). Sprytny cyrulik stara się zbliżyć do siebie hrabiego Almavivę i adorowaną przez niego Rozynę.
       Piękna wychowanica doktora wie jednak, że stary Bartolo chce ją poślubić. Aby zdobyć serce ukochanej i uchronić ją od nieszczęśliwego zamążpójścia, Almaviva przebiera się za namową Figaro w żołnierski strój i żąda od doktora kwatery w jego domu. Gdy sztuczka się nie udaje, zdesperowany hrabia postanawia udawać Alonza, ucznia Don Bazylio, który uczy Rozynę śpiewu. Bartolo zwęsza jednak podstęp, wygania Almavivę i cyrulika ze swojego domu, zamyka Rozynę, a sam śpieszy po notariusza, by natychmiast wziąć ślub. W tym czasie Figaro i hrabia wdrapują się po drabinie do komnaty Rozyny, aby ją porwać. Gdy na ich drodze znów staje Bartolo z notariuszem, obrotny Figaro, przekupiwszy urzędnika, każe mu połączyć węzłem małżeńskim Rozynę z Almavivą. Doktor Bartolo przybywa, gdy kontrakt ślubny jest już podpisany.
       Gioachino Rossini
       dyryguje: Michele Mariotti
       reżyseria: Bartlett Sher
       w rolach głównych: Isabel Leonard jako Rozyna, Lawrence Brownlee jako hrabia Almaviva, Christopher Maltman jako Figaro, cyrulik
       Planowany czas trwania przedstawienia: 3 godz. 30 min (w tym 1 przerwa).
      
       Bilety na wybrany seans The Metropolitan Opera 2014/2015 (w cenach: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy) dostępne są online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Więcej informacji można uzyskać pod numerem: 55 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...