UWAGA!

Cztery premiery w Multikinie

 
Elbląg, materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Już 20 września w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo „Dianę” z Naomi Watts w roli tytułowej, „W imię…” Małgośki Szumowskiej, komedię science-fiction „Czas na miłość” Richarda Curtisa („To właśnie miłość”) oraz horror „Naznaczony: Rozdział 2”.

„Diana” to fascynujący i niejednoznaczny filmowy portret księżnej Walii, światowego symbolu dobroci i współczucia, a dokładniej rzecz ujmując - dwóch ostatnich lat jej życia, wypełnionych miłością i działalnością charytatywną, przerwanych tragiczną śmiercią 31 sierpnia 1997 roku. W tytułową rolę ikonicznej księżnej wcieliła się dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts. W pozostałych rolach wystąpili znany z serialu „Zagubieni” Naveen Andrews, który zagrał dr Hasnata Khana, skrytego ukochanego Diany, a także śmietanka brytyjskich aktorów: Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards oraz Juliet Stevenson. Za kamerą „Diany” stanął mistrzowski reżyser Oliver Hirschbiegel, nominowany do Oscara za przełomowy „Upadek”, obraz opowiadający o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera. Scenariusz do filmu napisał z kolei światowej klasy dramaturg Stephen Jeffreys, tworząc poruszającą i wielowymiarową historię miłosną, w której opowiedział o tym, w jaki sposób szczęście osobiste pozwoliło Dianie osiągnąć humanistyczną wielkość.
       Reżyseria: Oliver Hirschbiegel. Scenariusz: Stephen Jeffreys. Obsada: Naomi Watts, Naveen Andrews, Charles Edwards.
      
       „W imię…” Małgośki Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu”, to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat. Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny. Światowa premiera filmu odbyła się w ramach konkursu głównego festiwalu w Berlinie. „W imię…” zostało nagrodzone prestiżową nagrodą Teddy Award, którą wcześniej uhonorowano tak wybitnych i znaczących twórców jak Pedro Almodóvar, Tilda Swinton, czy Francois Ozon. Berlińska premiera filmu zakończyła się długą owacją na stojąco i obiła się szerokim echem na łamach międzynarodowej prasy.
       Reżyseria: Małgorzata Szumowska. Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert. Obsada: Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Maria Maj.
      
       „Czas na miłość” to komedia SF Richarda Curtisa, twórcy „To właśnie miłość” oraz scenarzysty m.in. „Dziennika Bridget Jones”. Pewnego wieczoru, po kolejnej niezbyt udanej imprezie sylwestrowej, ojciec Tima (Bill Nighy) zwierza się synowi, że mężczyźni w ich rodzinie zawsze posiadali umiejętność podróżowania w czasie. Tim nie może zmienić biegu historii, ale ma umiejętność wpływania na to, co się dzieje lub zdarzyło wcześniej w jego własnym życiu. Niewiele myśląc, chłopak postanawia skorzystać z nowo odkrytych umiejętności i trochę naprawić świat... zaczynając od znalezienia sobie fajnej dziewczyny. Tak powzięty ambitny plan okazuje się w rzeczywistości nie tak prosty do wykonania jak mogłoby się wydawać. Tim przeprowadza się z Londynu do Kornwalii, gdzie ma podjąć studia prawnicze. Tam też poznaje piękną, ale niezbyt pewną siebie Mary (Rachel McAdams). Obydwoje zakochują się w sobie i kiedy wszystko wydaje się być na najlepszej drodze do happy endu, sprawy komplikuje niefortunny incydent związany z podróżą w czasie...
       Reżyseria: Richard Curtis. Scenariusz: Richard Curtis. Obsada: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy.
      
       „Naznaczony: rozdział 2” Doświadczająca nadprzyrodzonych zjawisk rodzina Lambertów robi wszystko, żeby odkryć owianą tajemnicą prawdę, która w niewytłumaczalny sposób łączy ich ze światem umarłych. W nadziei na rozpoczęcie normalnego życia Lambertowie, przeciętna amerykańska rodzina, opuszczają swój nawiedzany przez duchy dom na przedmieściach. Licząc na zaznanie chwili spokoju zatrzymują się w domu babci. Okazuje się jednak, że poprzednie miejsce nie było nawiedzone, a przyczyną problemów jest ich najstarszy syn. Reżyserem „Naznaczonego: Rozdział 2” jest James Wan („Naznaczony”, „Piła”, „Obecność”), który nakręcił swój obraz na podstawie scenariusza Leigh Whannella („Piła”, „Naznaczony”). Na planie sequela spotkali się znani z pierwszej części aktorzy, a wśród nich: Patrick Wilson („Watchmen. Strażnicy”), Rose Byrne („Druhny”), Barbara Hershey („Czarny łabędź”), Lin Shaye („Sposób na blondynkę”) oraz Ty Simpkins („Iron Man 3”).
       Reżyseria: James Wan. Scenariusz: Leigh Whannell. Obsada: Rose Byrne, Patrick Wilson, Lin Shaye.
      
       Bilety na film w 2D kosztują: seanse od poniedziałku do czwartku (cały dzień) i w piątki do godz. 17 - 14 zł (ulgowy) i 18 zł (normalny); piątek po godz. 17 i sobotę, niedzielę i święta - 16 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny).
       Bilety na film w 3D kosztują: seanse od poniedziałku do czwartku (cały dzień) i w piątki do godz. 17 - 18 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny); piątek po godz. 17 i sobotę, niedzielę i święta - 23 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny). Do wszystkich biletów na filmy w 3D doliczana jest dopłata 2 zł za użytkowanie okularów 3D.
       Sprawdź, jak możesz kupić tańszy bilet.
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama