UWAGA!

DKF i "Czerwone niebo"

 Elbląg, DKF i "Czerwone niebo"

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na projekcję filmu „Czerwone niebo”. Seans najnowszego filmu Christiana Petzolda odbędzie się w czwartek 9 maja o godzinie 19.

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami.

Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.

 

reżyseria: Christiana Petzolda

obsada: Thomas Schubert, Paula Beer, Langston Uibel, Ennno Trebs

produkcja: Niemcy 2023

czas: 98 min

Kino "Światowid"

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dziekuje p. Oli za zaangażowanie i cierpliwość- pozdrawiam serdecznie widzow i dyskutantów. Fajnie posluchac roznych opinii …
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Akacja(2024-05-13)
Reklama