UWAGA!

DKF: Jan Lenica i inni

 Elbląg, Kadr z filmu „Łagodna”
Kadr z filmu „Łagodna”

Podczas najbliższego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w kinie Światowid obejrzeć będzie można najlepsze polskie animacje.

W trakcie czwartkowego (14 października) spotkania DKF wyświetlone zostaną filmy, które stanowiły o sile polskiej animacji. Zestaw wybranych filmów przedstawia różnorodne techniki i sposoby realizacji filmów przez znakomitych i uznanych twórców polskiej animacji. Techniki te zostaną omówione przez szefa produkcji Studia Miniatur Filmowych, który współpracował przy realizacji wielu z przedstawianych filmów, pełniąc różne funkcje w grupach produkcyjnych - od asystenta operatora i asystenta reżysera poczynając poprzez kierownika produkcji i na szefie produkcji SMF kończąc.
       W repertuarze najbliższego DKF-u znalazły się filmy Jana Lenicy, Mirosława Kijowicza, Zofii Oraczewskiej, Pawła Borowskiego, Ryszarda Czekały. Zobaczymy też „Łagodną” Piotra Dumały, „Wyścig” Marka Serafińskiego, „Szychtę” Jerzego Kaliny, „Z paletą w puszczy” Piotra Szpakowicza oraz „Czerwone i czarne” Witolda Giersza.
      
       Seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego rozpocznie się w czwartek, 14 października, o godzinie 19. Bilet kosztuje 8 zł.
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama