UWAGA!

DKF: Metoda

Elbląg, DKF: Metoda

W czwartek 20 marca kino Światowid zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, podczas którego zaprezentowany zostanie film „Metoda”. Gościem najbliższego DKF-u będzie też psycholog Katarzyna Jagielska. Początek o godz. 19.

Pewna korporacja prowadzi rekrutację na jedno z kierowniczych stanowisk. Do ostatniego etapu przechodzi siedmioro najlepszych kandydatów: pięciu mężczyzn i dwie kobiety. Rekruci spotykają się na ostatecznej dogrywce w siedzibie firmy w centrum Madrytu. Stawka jest wysoka - doskonałe zarobki, eksponowane stanowisko i związane z nim przywileje oraz prestiż. Metodą rekrutacji jest owiana tajemnicą i podobno niezawodna „Metoda Grönholma”. Za pośrednictwem komputerów kandydaci będą otrzymywać kolejne zadania. Pierwsze zadanie informuje zebranych, że o stanowisko ubiega się tak naprawdę sześć, a nie, jak sądzili jeszcze parę minut temu, siedem osób. Jeden z aplikantów jest bowiem podstawiony przez korporację. Zebrani w pokoju mają kwadrans na odkrycie, który z nich nie pasuje do układanki. Napięcie rośnie i… gra się zaczyna. Grupa walczy o stanowisko w sposób pozbawiony godności, poniżając i demaskując się nawzajem. Specjaliści od zasobów ludzkich dołożyli wszelkich starań, aby ich metoda rekrutacji stała się podstępną grą, z której uczestnicy sami się nawzajem wyeliminują.
     Reżyseria Marcelo Pineyro, scenariusz Mateo Gil, Marcelo Pineyro. Obsada: Eduardo Noriega, Najwa Nimri, Eduard Fernandez, Pablo Echarri. Hiszpania 2005.
     Tego wieczoru z klubowiczami spotka się psycholog Katarzyna Jagielska, która opowie o głównych problemach związanych z pracą, między innymi o stresie, wykorzystywaniu i molestowaniu w pracy czy o brutalnej eliminacji pracowników.
     Bilet w cenie 8 zł do nabycie w kasie CKiWM Światowid.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Warto pójść na ten film, choćby po to, aby dowiedzieć się, czego unikać w życiu. jednak dla mnie problemem nie były "niskie" zachowania uczestników, ale manipulacja ze strony specjalistów od HR - gdyż nie poinformowali oni grupy, ze bierze udział w eksperymencie, a nie w walce o stanowisko!
Reklama