UWAGA!

DKF: The One Minutes 2014

DKF: The One Minutes 2014

Co można zrobić przez minutę? Opowiedzieć dobrą filmową historię! Na przegląd takich - jednominutowych filmów zapraszamy do Kina Światowid 20 listopada (czwartek) o godz. 19. 9. edycja „The One Minutes 2014” zawita do Kina Światowid w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka.

Kolejny raz raz filmowcy, profesjonaliści i amatorzy, mieli okazję spróbować swoich sił w krótkiej formie filmowej i zmierzyć się z ograniczeniem jakim jest czas trwania filmu - 1 minuta. Główne kryterium konkursu to pomysłowość, każdy ma szansę zdobyć główną nagrodę, niezależnie od technicznych umiejętności. Co roku liczy się przede wszystkim na kreatywność.
       - 1 minuta to pozornie zaledwie krótkie mgnienie, filmy jednominutowe z poprzednich edycji festiwalu zadziwiają jednak różnorodnością przedstawianych historii, użytych technik i dostarczają ciekawych wizualnych wrażeń – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid. - Zamknięcie artystycznej wizji w 1 minucie wymaga dyscypliny i przemyślanej koncepcji, to wyzwanie! Co roku publiczność zaskakiwana jest niespodziewanymi zakończeniami, zabawnymi puentami czy tez nowatorskimi metodami wykonania filmu
       Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes”. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku organizuje polską edycję festiwalu od 2006 r. Międzynarodowy ruch The One Minutes stał się rozpoznawalną marką określającą krótkie formy filmowe trwające dokładnie jedną minutę.
       Pomysł na festiwal filmów jednominutowych narodził się z refleksji o naturze współczesnych mediów i kultury audiowizualnej. Odbiorca bombardowany jest codziennie dziesiątkami skondensowanych treści. Liczy się tytuł, lead, atrakcyjna forma, to coś, co przyciągnie uwagę widza-konsumenta. A gdyby tak odwrócić proporcje i postąpić na przykład według hasła: „im mniej, tym lepiej”? Dlatego też organizatozy festiwalu dają uczestnikom jedną minutę, aby powiedzieli nam coś oryginalnego, zaskoczyli inwencją, przykuli uwagę swoimi filmami, które pozostaną w nas dłużej niż tylko 1 minuta czasu projekcji.
       Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło – 160 zgłoszeń, z czego 104 pozytywnie przeszły procedurę oceny formalnej – I etap i zostały dopuszczone do II etapu – oceny Jury. Komisja Jury w składzie: Krzysztof Kornacki – przewodniczący, Julia Kolberger i Błażej Hrapkowicz wybrało 45 najlepszych filmów i form jednominutowych, które biorą udział w tournee festiwalowym po Polsce (listopad-grudzień 2014).
      
       Termin: 20 listopada (czwartek), godz. 19
       Cena: 8 zł
      
       Bilety na film można nabyć on-line lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)