UWAGA!

Dołącz do kinowo wyedukowanych

 
Dołącz do kinowo wyedukowanych
fot. Łukasz Sienkiewicz

Mała Akademia Filmowa, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, quiz wiedzy filmowej „Filmowe Rozgrywki”, edukacyjne pokazy filmowe opatrzone komentarzem, filmowe prelekcje – to główne działania, które składają się na edukacyjną aktywność kina „Światowid”. Co roku uczestniczy w nich kilkanaście tysięcy osób. Właśnie rusza kolejna edycja projektu „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.

Elbląskie kino „Światowid” zostało nominowane do 6. edycji Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Polski Instytut Sztuki Filmowej docenił edukację filmową młodego widza, którą już od lat prowadzi „Światowid”. O tym, czy kino otrzyma tę nagrodę dowiemy się już wkrótce podczas 38. Gdynia - Festiwal Filmowy. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 10 września. Tymczasem już teraz istnieje kolejna możliwość dołączenia do filmowo wyedukowanych – rusza kolejna edycja projektu „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.
       Program Filmoteka Szkolna jest realizowany przez kino Światowid już po raz 6.
       - Cykl spotkań filmowych, stworzonych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mają okazję nie tylko oglądać nieszablonowe filmy, ale także biorą udział w dyskusji dotyczącej problemów – opowiada Natalia Piotrowska, kierownik kina „Światowid”.
       Daje on młodym widzom dostęp do ambitniejszych, niekomercyjnych produkcji filmowych. Uczniowie przed projekcją biorą udział w prelekcjach multimedialnych prowadzonych przez filmoznawców, wykładowców akademickich, dziennikarzy, czy animatorów, a także uczestniczą w dyskusjach i konkursach. Dla nauczycieli, do każdej projekcji, wręczane są materiały dydaktyczne, które pozwolą w klasowym zaciszu przeanalizować tematykę danego filmu.
       Jeszcze do 30 września można zgłaszać klasy na zajęcia filmowe. Dla każdej grupy wiekowej opracowano specjalny cykl spotkań.
       - Klasy 1-3 poznawać będą świat Filmowych bohaterów, uczniowie klas 4-6 Kino współczesne, gimnazjaliści – kłopoty i troski rówieśników w cyklu Młodzi w obiektywie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych udadzą się w podróż Między tekstami kultury – zapowiada Natalia Piotrowska.
       Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie.
       Dla nauczycieli, którzy są zainteresowani przystąpieniem do programu Kino „Światowid” przygotowało bezpłatny pokaz, inaugurujący nową edycję projektu. 12 września o godzinie 16 w sali kameralnej kina będzie można zapoznać się z ofertą programową, skonsultować wszelkie sprawy związane z uczęszczaniem na zajęcia oraz uczestniczyć w projekcji filmu Blue Jasmine (reż. Woody Allen, USA 2013).
       Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie obecności na pokazach mailowo na adres: kino@swiatowid.elblag.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)