UWAGA!

"Don Giovanni" w Kinie Światowid

 "Don Giovanni" w Kinie Światowid

To będzie wielkie operowe przeżycie. Kino Światowid zaprasza na przedostatnią transmisję z The Metropolitan Opera w tym sezonie. Inscenizacja ponadczasowego arcydzieła Mozarta pt. „Don Giovanni” będzie można obejrzeć w sobotę 20 maja o godzinie 18.55.

„Don Giovanni” jest debiutem w The Metropolitan Opera zarówno dla Iva van Hove’a, reżysera znanego i cenionego za niepowtarzalny styl, jak i dla dyrygentki Nathalie Stutzmann, która po mistrzowsku prowadzi gwiazdorską obsadę przez genialną partyturę Mozarta. W tytułową rolę charyzmatycznego, podstępnego uwodziciela wciela się baryton Peter Mattei, uważany za jednego z najlepszych współczesnych interpretatorów partii Don Giovanniego. Na scenie partnerują mu trzy wybitne sopranistki: Federica Lombardi, Ana María Martínez i Ying Fang, które wcielają się odpowiednio w Donnę Annę, Donnę Elvirę i Zerlinę. Ponadto podziwiać będziemy również tenora Bena Blissa w roli Don Ottavia, bas-barytona Adama Plachetkę jako Leporella, bas-barytona Alfreda Walkera jako Masetta i bas-barytona Alexandra Tsymbalyuka jako Komandora.

„Motywacje bohaterów i ich interakcje wysuwają się na pierwszy plan, dzięki precyzyjnym i świadomym decyzjom reżysera” (The Wall Street Journal). Ivo van Hove z pasją eksploruje mroczne wymiary kultowej opery Mozarta, umieszczając znaną opowieść o zdradzie i potępieniu w abstrakcyjnym, architektonicznym krajobrazie. Za scenografię i oświetlenie odpowiada Jan Versweyveld, współtwórca charakterystycznego, z miejsca rozpoznawalnego stylu reżysera, współpracujący z nim od lat. W skład zespołu kreatywnego wchodzą ponadto: kostiumografka An D'Huys, projektant projekcji Christopher Ash oraz choreografka Sara Erde.

Transmisję poprowadzi sopranistka Erin Morley, którą już 3 czerwca będziemy podziwiać w kolejnej, ostatniej w tym sezonie transmisji. Śpiewaczka zagra Paminę w nadchodzącej nowej produkcji „Czarodziejskiego fletu” Mozarta w reżyserii Simona McBurneya.

Kino Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)