UWAGA!

Dwie opery i upominki dla stałych widzów

Dwie opery i upominki dla stałych widzów
fot. nadesłana

To będzie zakończenie sezonu w wielkim stylu! W ramach The Metropolitan Opera, już 25 kwietnia, będzie można obejrzeć „Rycerskość wieśniaczą” oraz „Pajace”. W przerwie to, na co wielu od dawna czekało – losowanie nagród, wśród których znajdzie się karnet na przyszły sezon The Metropolitan Opera.

- Wieczór rozpoczniemy tradycyjnie krótkim wstępem, następnie obejrzymy jedną z oper, a w trakcie przerwy rozlosujemy nagrody – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. - Przypominamy wszystkim uczestnikom o zabraniu ze sobą książeczek, w których przez cały zeszły sezon zbierali pieczątki, bo to na ich podstawie przyznawać będziemy upominki.
       Na widzów czekają m.in.: podwójne zaproszenia do spa, voucher na zabiegi pielęgnacyjne, zaproszenie na kolację w restauracji , zestaw kosmetyków, karnet upominkowy do Centrum Tańca „Promyk”, zaproszenie na wybrane wydarzania CSE „Światowid” oraz zaproszenia dla dwojga na wybraną transmisję The Metropolitan Opera 2015/2016.
       - Widzowie, którzy uczestniczyli w największej ilości spotkań wezmą udział w losowaniu nagrody głównej, czyli karnetu na cały przyszły sezon The Metropolitan Opera – dodaje Natalia Piotrowska.
       Tego wieczoru będzie można obejrzeć dwa dramaty miłosne: „Rycerskość wieśniaczą” oraz „Pajaców”. Wystawiane razem dwie krótkie opery skupiają się na ekstremalnych uczuciach i czynach, jakie czasem zdarzają się nawet w najspokojniejszych miasteczkach. W „Rycerskości wieśniaczej” powodowany zazdrością o żonę Alfio zabija Turridu. W „Pajacach” wędrowny komediant Canio z tego samego powodu uśmierca swoją żonę Neddę. Reżyser umieszcza oba dzieła w scenerii jednej sycylijskiej wsi, ale w różnych czasach. Marcelo Álvarez mierzy się jednego wieczoru z dwiema trudnymi partiami tenorowymi.
      
       RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA i PAJACE
       25 kwietnia godz. 18:30
       Pietro Mascagni: Rycerskość Wieśniacza
       Ruggiero Leoncavallo: Pajace
       premiera sezonu
       czas trwania: 3 godziny 30 minut
       dyryguje: Fabio Luisi
       reżyseria: David McVicar
       scenografia: Rae Smith
       kostiumy: Moritz Junge
       w rolach głównych: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, Željko Lučić | Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze, Lucas Meachem
      
       Bilety na The Metropolitan Opera (w cenach: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy) dostępne są online (www.swiatowid.elblag.pl w zakładce KUP/REZERWUJ BILET) lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem: 55 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)