UWAGA!

Dziewczyna z lilią w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Magiczne love story z plejadą największych francuskich gwiazd. W słynnej „Amelii” (Audrey Tautou) zakocha się przystojny łamacz serc z „Heartbreakera” (Romain Duris), a towarzyszyć im będzie gwiazda megahitu „Nietykalni” (Omar Sy). Nagrodzony Oscarem reżyser – Michel Gondry powraca z nowym filmem - “Dziewczyna z lilią”od 5 lipca w Kinie “Światowid”.

Colin (Romain Duris) to zamożny wynalazca, autor m.in. „pianokoktailu” – fortepianu, który po naciśnięciu klawiszy serwuje drinki. Ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe (Audrey Tautou). Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę. Colin zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.
       Nowy film Gondry’ego to ekranizacja międzynarodowego bestsellera „Piana złudzeń” autorstwa Borisa Viana – francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni i nieprzeciętnego poczucia humoru.
       Nowa ekranizacja, dokonana przez francuskiego laureata Oscara Michela Gondry’ego („Zakochany bez pamięci”) chyba najlepiej oddaje eklektyczną narrację, a także osobliwy, egzystencjalny nastrój tej prozy. Oprócz uczucia szalonego, nieśmiałego wynalazcy (Romain Duris) do pięknej, kruchej, nieskończenie dobrej idealistki (Audrey Tautou) atrakcją jest zwariowana, surrealistyczna scenografia, pełniąca funkcję nie tyle zabawnego tła tragicznej miłości, co równorzędnego bohatera.
       Janusz Wróblewski, Polityka
      
       Film „Dziewczyna z lilią” w kinie „Światowid” od 5 do 18 lipca. Cena biletu: 14 i 12 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Michel Gondry
       Scenariusz: Michel Gondry, Luc Bossi
       Obsada: Romain Duris, Audrey Tautou, Gad Elmaleh, Omar Sy
       Produkcja: Francja 2013
       Czas: 125 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)