UWAGA!

Dzisiaj Repliki

W Gdyni rozpoczyna się dziś 29. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Także dziś, w jedynym elbląskim kinie - Światowid rozpoczynają się festiwalowe Repliki.

Do niedzieli publiczność obejrzy siedem wybranych przez organizatorów z programu gdyńskiej imprezy filmów. Jak podkreśla szef kina, Adam Zielonka, repliki to dla wielu osób jedyna szansa obejrzenia wielu polskich produkcji.
     Elbląskie Repliki rozpocznie dzisiaj o 18.00 "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego. Do niedzieli pokazane zostaną także filmy: "Ono" Małgorzaty Szumowskiej, "Ogród rozkoszy ziemskich" Lecha Majewskiego, "Pręgi" Magdaleny Piekorz ,"TuliPany" Jacka Borcucha i "Vinci" Juliusza Machulskiego.
     Repliki odbywają się od ponad 20 lat i - jak mówi Adam Zielonka - organizatorzy starają się każdą edycję poszerzyć o spotkania z twórcami i specjalne pokazy, dlatego w środę odbędzie się premierowy pokaz jednego z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich miesięcy - obrazu Krzysztofa Krauze "Mój Nikifor".
     - To rzeczywiście jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów tej jesieni - i poprzez osobę Krystyny Feldman, która wciela się w postać Nikifora, i poprzez osobę reżysera, twórcy pamiętnego "Długu" - zapowiada szef kina. - Smaczku naszej elbląskiej projekcji powinien dodać fakt, iż będzie to absolutnie pierwszy oficjalny pokaz tego filmu w Polsce.
     Sam Krzysztof Krauze, obok Magdaleny Piekorz i Jana Nowickiego ma wziąć udział w tradycyjnych spotkaniach z publicznością. W czasie replik odbędzie się też premiera książki "Kino polskie" autorstwa filmoznawcy Marka Haltoffa.
     
     Zobacz także: "Najlepsze polskie filmy"
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Elblażanie!! Co się dzieje że tak mało Was jest na replikach?? Wiadomo, częśc karnetów ma UM - a prominenci i wysocy urzędnicy mają karnety i mają je gdzieś... powiedzmy że stół się kiwał i robią za podkładkę... Onegdaj ciężko było o karnety czy pojedyncze bilety a teraz puchy na sali aż się przykro robi... Może ci którzy posiadają karnety oddaliby młodzieży która z chęcią pójdzie do kina - zapujakcie do sąsiada, spytajcie znajomego - czy pójdzie na repliki i dajcie mu karnet, a swoją drogą dawanie tak zwanym VIP-om karnetów w zamian za kaske mija sie z celem- dostają niejako na siłę- są zmęczeni wieczorkiem, i MjakMiłość leci w telewizorni... lepiej oddać te karnety młodym ludziom... napewno istnieją w Elblagu zrzeszone kółka filmowe... (a może już nie?? dawno temu kończylem szkołę). A jest komu oddać: są szkoły średnie, jest óśrodek Wychowawczy w Kamiennicy Elb. ... Powinno się uwrażliwiać młodziez i stwarzać jej możliwości poszerzania horyzontów a karnet leżący pod lustrem np. Pana Prezydenta staje się tylko siedliskiem kurzu... (z Panem Prezydentem to jest tylko przykłąd ale VIP-y mogły by pomyślec)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kinoman(2004-09-14)
 • Fakt. w zeszlym roku bylo duzo wiecej ludzi.nie wiem czy dlatego ze karnet byl 5zl tanszy.moze choc poszczegolne tytuly beda cieszyc sie zainteresowaniem.zobaczymy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tez kinoman(2004-09-14)
Reklama