UWAGA!

Elbląg na dużym ekranie już wkrótce

 
Elbląg, Elbląg na dużym ekranie już wkrótce
fot. nadesłana

2 października inaugurujemy kolejny sezon popularnego cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. W tej edycji odbędzie się 9 seansów, zawsze w pierwszą środę miesiąca, zawsze o godz. 18. Wstęp na seanse jest wolny.

Kalendarz seansów:

2.10.2019 - „Pionierskie czasy” – Elbląg w latach 1945-50

6.11.2019 - „Archeolodzy na Starym Mieście” - 40 lat badań

4.12.2019 - „Elbląg mistrzem świata” – sukcesy formacji tanecznych

8.01.2020 - „Elblążanin stulecia” - o. Czesław Klimuszko

5.02.2020 - „Panczeny sławią Elbląg” – 60 lat po medalu olimpijskim Heleny Pilejczyk

5.03.2020 - „Nasze tutaj” – historie z rodzinnych albumów

2.04.2020 - „Cienie i ślady” – historia Żydów w Elblągu

7.05.2020 - „Tu zaszła zmiana” - 30 lat samorządu Elbląga

4.06.2020 - „Z grabiami na szpilkach” – czyny społeczne w PRL

 

Pomysł na cykl zrodził się w styczniu 2006 roku, gdy na projekcję kronik filmowych AKF „Jantar” i spotkanie ze Stefanem Mulą do kina „Światowid” przyszło więcej osób, niż mieści sala. Seans powtórzono – znów z imponującą frekwencją. Nie było innego wyjścia – spotkania trzeba było zacząć organizować co miesiąc. Nikt nie spodziewał się jednak, że ten spontanicznie zrodzony projekt przetrwa tyle lat. Przed nami 14-ty sezon.

Organizatorami cyklu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Telewizja Elbląska „Truso.tv”. Partnerami: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne w Elblągu. 

Spotkajmy się w kinie!

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Oj, pamiętam tą starówkę ze zdjęcia (może jej brak). Szkoda, że odbudowano ją tak niedbale, no ale odbudowano i jest. :)
 • Może byłaby możliwość wrzucić te filmy np. na TRUSO TV. Nie wszyscy mogą w podanym terminie obejrzeć, a warto by było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  0
  Pracujący do 20:00(2019-09-11)
 • Popieram, ale filmy to tylko część spotkania. My się już wszyscy znamy i mamy swoje miejsca na widowni. Już nie mogę się doczeka
 • A więc to stąd to patrzenie "spod byka", jak siądę na sali widocznie na "czyimś" miejscu
 • Włodarze Elbląga powinni oglądać te filmy dowiedzieli by sie co wybudowano w Elblągu w czynie społecznym. Przykład park dolinka, amfiteatr. Obecnie zniszczono wszystko.
 • Taki właśnie tramwaj zabrał, olsztyn do siebie a kiedy zapłaci za ten tramwaj Elblągowi.
 • problem elbląga polega na tym, że po wojnie przyjechali tutaj ludzie z róznych zakątków polski do zupełnie obcej im ziemi, oni nie rozumieli terenów na których przyszło im mieszkać na nowo, dla nich to była abstrakcja, nie rozmieli problemów z którymi przyszło im się zmierzyć, nie rozumieli zabytków, kultury, nowy etos tego konglomeratu zrodził problemy typu : odbudować to czy tamto ? nie bo niemieckie czyli wrogie, a zbudować to ? czyli co ? coś bezpłciowego coś zupełnie bez smaku tak żeby pasowało wszystkim i nikomu, zupełnie bez sensu, przecież ludzie widzą miasto tak do dziś - obco, bo nie ma stylu nie ma charakteru, ale przecież do 1772 miasto było Wielkim Miastem Pruskim w Koronie Polskiej ale wiekszośc dziś tego nie rozumie
 • a miasto zawsze było miastem biznesowym i wypadowym w świat, fakt ze 4 razy mniejszym niż Gdańsk ale jednak, o sukcesie świadczyły te budynki na starym i nowym mieście, w XVIII w. można było wsiąść na statek i wysiąść w Holandii czy Anglii czy Danii a dziś jest problem z chodnikiem, absurd goni absurd, odcieli nas od morza odcieli nas od kultury i sztuki nie odbudowując starego i po części nowego miasta za to dajac nowoczesny socrealizm, propaganda sukcesu na miarę głupka, tandeta goni tandetę, ludzie nie chcą miasta wartościowego bo wiekszośc to statyści i wypełniają tylko przestrzeń, nic ich nie interesuje i nie mają pojęcia o niczym, wiec jest jak jest ale na filmie pokażą że jest super.
 • @007 - masz rację ludzie czują sie obco nie chcą się zżyć z miastem bo są przyjezdni, a wieszkośc nie wie że Elbląg najwieksze biznesowe triumfy świecił właśnie w Rzeczypospolitej 1466 -1772 ale właśnie mit jest taki że miasto jest niemieckie, no tak bo w XIX w germanizacja i było niemieckie heh, zaraz się okaże że Gdańsk też niemiecki
 • @007 - jak by niemcy zgermanizowali Tokyo to tez by mówili po 100 latach że miasto niemieckie no tak co racja to racja
 • Chłopie nie marudź z tym tramwajem, bo od lat powtarzasz nieprawdziwą informację.
 • Cała prawda o kandydacie na posła PiS, Leonardzie Krasulskim i jego synu na [kod. elblag. pl]
Reklama