UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg na dużym ekranie. O Kanale Elbląskim

Elbląg, Elbląg na dużym ekranie. O Kanale Elbląskim

Stałych bywalców nie trzeba przekonywać, że „Elbląg na dużym ekranie” to nie tylko historyczne filmy o mieście. W dużej sali Kina Światowid prezentowane będą stare filmy i kroniki Elbląga, okraszane anegdotami i opowieściami z historii naszego miasta. Seans „Statkiem po trawie - dzieje Kanału Elbląskiego” rozpocznie się w poniedziałek, 3 listopada o godz. 18.

Rozpoczynamy kolejny sezon spotkań filmowych z „Elblągiem na dużym ekranie”. Pozostając z klimacie minionego sezonu, w naszych jesiennych seansach nadal nawiązywać będziemy do okrągłych rocznic i jubileuszy. Pierwszą okazją jest 170 rocznica rozpoczęcia budowy Kanału Elbląskiego.
      
       Seans „Statkiem po trawie - dzieje Kanału Elbląskiego” rozpocznie się w poniedziałek, 3 listopada o godz. 18:00 w Kinie Światowid. Pokazane zostaną archiwalne filmy i kroniki z okresu przedwojennego oraz filmy dokumentalne o kanale zrealizowane w latach 80-tych i 90-tych XX wieku. Widzowie dowiedzą się m.in., co przeważyło o podjęciu decyzji budowy tak drogiej i niepewnej inwestycji, jak cenzura PRL zmieniła narodowość budowniczego kanału i skąd wzięła się współczesna jego nazwa. Seans poprowadzi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej. Organizatorami są Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" i Telewizja Elbląska. Wstęp wolny.
      
       Kalendarz spotkań w sezonie 2014/2015
       3.11.2014 Statkiem po trawie – Kanał Elbląski
       1.12.2014  Teatr Jaracza i Sewruka
       5.01.2015 Żuławy – kraj na wodzie
       2.02. 2015 Szpital nie tylko wojewódzki
       2.03.2015 Zamech i inni – elbląski przemysł w czasach PRL
       6.04.2015 Elbląg u progu wojny
       4.05.2015 Okno na świat – port w Elblągu
       1.06.2015 25 lat samorządności Elbląga
      
      
Patronat nad spotkaniami filmowymi objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama