UWAGA!

Elbląg powraca na kinowy ekran

Elbląg powraca na kinowy ekran

Poprzedni sezon zakończył się sukcesem, dlatego już od października Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wspólnie z Telewizją Elbląską wracają do cyklu Elbląg na dużym ekranie. Dziewięć spotkań połączy wspólny podtytuł Poniedziałkowy Uniwersytet Filmowy i główny bohater - Elbląg. W jeden poniedziałek miesiąca, zagłębiając się w wygodny kinowy fotel, będzie można przenieść się w filmową podróż po innym niż na co dzień Elblągu.

Elbląg na dużym ekranie to cykl, którego pierwsza edycja odbyła się 8 lat temu. Tworzą go wspólnie Telewizja Elbląska i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. To okazja do obejrzenia wyjątkowych materiałów filmowych, usłyszenia kilku słów o Elblągu, jakiego na co dzień nie znamy i włączenia się do dyskusji o tamtych czasach i dawnym Elblągu. O filmach i historiach z Elblągiem związanych będzie odpowiadał Juliusz Marek.
       - W sezonie 2013/14 obchodzić będziemy kilka pięknych jubileuszy: 777 lat założenia Elbląga, 200-lecia urodzin Ferdynanda Schichu’a, 30-lecia odbudowy elbląskiej starówki, 20-lecia powstania Telewizji Elbląskiej i 15-lecia wizyty Papieża Jana Pawła II w Elblągu. Rocznice te zaakcentujemy tematyką spotkań i prezentowanymi filmami - mówi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej.
       Podczas spotkań zaprezentowane zostaną materiały archiwalne, nowe filmy, reportaże o Elblągu i elblążanach oraz filmy tworzone przez elblążan. Spotkania odbywać się będą w jeden poniedziałek miesiąca w kinie „Światowid". Widzowie, jak studenci, otrzymają indeksy z miejscem do zbierania zaliczeń kolejnych zajęć.
       - Cykl udowadnia, że elblążanie interesują się historią swojego miasta - część przychodzi żeby powspominać - część, szczególnie tych młodszych, aby dowiedzieć się czegoś o Elblągu - opowiada Antoni Czyżyk, Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". - Bardzo nas to cieszy i dlatego serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z Elblągiem na dużym ekranie.
      
       Najbliższe spotkanie Elbląga na Dużym Ekranie odbędzie się w poniedziałek, 7 października i będzie poświęcone działalności edukacyjnej Telewizji Elbląskiej. Gościem spotkania będzie ks. dr Andrzej Kilanowski, współtwórca popularnego cyklu historycznego „Historie z tej ziemi”.
      
       Terminy spotkań: 7 października, 4 listopada, 2 grudnia, 13 stycznia, 3 lutego, 3 marca, 7 kwietnia, 5 maja, 2 czerwca.
       Wszystkie projekcje będą się odbywały w dużej sali kina „Światowid” o godz. 18. Wstęp wolny.
      

       Patronat honorowy nad cyklem Elbląg na dużym ekranie objęli: Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga oraz Rada Miejska w Elblągu.
       Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Dziennik Elbląski i Nasz Elbląg.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...