UWAGA!

Festiwal jakiego jeszcze nie było

 Kadr z pierwszego polskiego serialu tv "Barbara i Jan", fo. nadesłana
Kadr z pierwszego polskiego serialu tv "Barbara i Jan", fo. nadesłana

Wiele gwiazd, znanych ze szklanego ekranu, będzie można spotkać w Elblągu. Od 19 do 21 czerwca odbędzie się tu I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych.

- Elbląg przeżyje prawdziwy najazd gwiazd – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które jest organizatorem wydarzenia. – Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników seriali do udziału w spotkaniach z aktorami
       i producentami.
       Przez trzy dni nikt nie będzie się nudził. Przypomniane zostaną m.in. kultowe seriale TVP, przed projekcją których będzie można obejrzeć krótkie filmy w cyklu „Kulisy seriali”, widzowie będą mogli także wybrać Serial Wszech Czasów oraz wziąć udział w panelu dyskusyjnym.
       - Najważniejsza część Festiwalu, to konkurs – mówi Bogumił Osiński, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu. - Uważam, że udało nam się zaprosić do jury wspaniałych profesjonalistów: Ewę Braun, Henryka Kuźniaka, Radosława Piwowarskiego, Zdzisława Pietrasika i Piotra Szwedesa. To oni zdecydują o tym, komu przypadną Złote, Srebrne i Brązowe Światowidy – Nagrody Aktorskie przyznawane w dwóch kategoriach: kobiecej i męskiej.
       Pokazom konkursowym towarzyszyć będą spotkania publiczności z gwiazdami seriali i ekipami twórców. TVP1 i TVP2 wytypowały do konkursu po pięć seriali.
       O festiwalowe trofea będą walczyły: „Komisarz Alex”, „Dom nad rozlewiskiem”, „Blondynka”, „Ojciec Mateusz”, „Ranczo”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Głęboka woda”, „Czas honoru” oraz „O mnie się nie martw”.
       Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej Gali, którą pokaże telewizja. Dowiemy się też, który z konkursowych seriali zdobył największe uznanie festiwalowej publiczności. Całość zakończy koncert zatytułowany „Piosenki
       z ekranu”, a przygotowany według scenariusza i w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Wśród wykonawców będą m.in. Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Żak, Sonia Bohosiewicz, Artur Żmijewski, Mirosław Baka i Piotr Machalica.
       - Niemalże od początku istnienia „Światowida” działa u nas kino. Zawsze chcieliśmy zorganizować wydarzenie związane z filmem,nie jest więc przypadkiem, że to właśnie w tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych – mówi Antoni Czyżyk. - Dokładnie 50 lat temu Telewizja Polska rozpoczęła emisję pierwszego serialu. Był nim „Barbara i Jan” w reżyserii Hieronima Przybyła i Jerzego Ziarnika z Janiną Traczykówną i Janem Kobuszewskim w rolach głównych.
       Tytułowym bohaterom serialu zostaną przyznane SuperŚwiatowidy - Nagrody Specjalne Festiwalu.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)