UWAGA!

Film elblążanina na dużym ekranie

Film elblążanina na dużym ekranie

Na ekrany kina Światowid wchodzi film „Beksińscy. Album wideofoniczny”. Twórcą filmu jest elblążanin Marcin Borchardt. Przed laty dziennikarz i kierownik kina Światowid. Obecnie realizator filmów i trójmiejski wykładowca. Film w kinie Światowid w terminie od 1 do 7 grudnia.

„Beksińscy. Album wideofoniczny” to historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Beksińscy. Portret podwójny". Dokument ukazuje życie rodziny Beksińskich za pośrednictwem prywatnych materiałów dźwiękowych i filmowych.
       Marcin Borchardt:
       Scenarzysta, reżyser, filmoznawca. Autor filmów dokumentalnych, reklam, wideoklipów, programów telewizyjnych. Wykładowca estetyki krótkiego filmu fabularnego w Gdyńskiej Szkole Filmowej, kina awangardowego, eksperymentalnego i współczesnej dokumentalistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Autor monografii "Awangarda muzyki XX wieku. Przewodnik dla początkujących" (2014).
       czas trwania: 1 godz. 20 min
       reżyseria: Marcin Borchardt
       scenariusz: Marcin Borchardt
       gatunek: Dokumentalny
       produkcja: Polska
      
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl. 
      
Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ktoś jeszcze ma problem z kupnem biletów online? Tytuł nawet nie jest na liście
  • Miło, że Światowid się wreszcie obudził. Film miał premierę ponad trzy tygodnie temu. Wyświetlają go w całej Polsce, na festiwslach daja nagrody, a teraz będzie nawet w Tokio
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Światowidz(2017-11-29)