UWAGA!

Gangster Squad. Pogromcy mafii w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Sean Pean jako bezwzględny mafioso oraz Ryan Gosling i Josh Brolin w rolach policjantów, którzy razem spróbują zniszczyć stworzone przez niego imperium... Od najbliższego piątku, 1 lutego , premierowo w kinie „Światowid” film „Gangster Squad. Pogromcy mafii”.

Los Angeles, rok 1949. Miastem niepodzielnie rządzi bezwzględny, urodzony na Brooklynie król mafii Mickey Cohen. Nielegalne zyski czerpie z handlu narkotykami, bronią, prostytucji i hazardu. Chronią go nie tylko opłacane przez niego zbiry, ale także policja i politycy, których kontroluje. Nawet najtwardsi i najbardziej doświadczeni policjanci nie chcą mieszać się w jego sprawy… za wyjątkiem niewielkiego, tajnego oddziału policyjnych outsiderów dowodzonych przez sierżantów Johna O'Marę i Jerry'ego Wootersa. To oni spróbują zniszczyć imperium Cohena.
       "Gangster Squad. Pogromcy Mafii" w reżyserii Rubena Fleischera (“Zombieland”) to zrealizowana w kolorze historia wydarzeń związanych ze zmaganiami departamentu policji w Los Angeles w dążeniu do uwolnienia rodzącego się miasta z rąk jednego z najbardziej niebezpiecznych szefów mafii w historii. W filmie grają nominowani do Oscara Josh Brolin (“Obywatel Milk”, “Prawdziwe męstwo”) oraz Ryan Gosling (“Szkolny chwyt”, “Blue Valentine”), wcielają się w role sierżanta departamentu policji w Los Angeles Johna O'Mary oraz Jerry'ego Wootersa. Zdobywca Oscara Sean Penn (“Obywatel Milk”, “Rzeka tajemnic”) występuje jako postać historyczna - członek gangu Mickey Cohen, nominowany do Oscara Nick Nolte (“Prywatne piekło”, “Książę przypływów”) występuje jako komendant departamentu policji w Los Angeles "Whiskey Bill" Parker, a Emma Stone jako Grace Faraday, dziewczyna Cohena.
       Ciekawostka: Premiera filmu została przesunięta z września 2012 roku na początek 2013 roku. Wszystko przez tragedię, do jakiej doszło w miejscowości Aurora na przedmieściach Denver podczas nocnego, premierowego pokazu filmu "Mroczny Rycerz powstaje". 24-letni James Holmes zastrzelił wówczas dwanaście osób i ponad pięćdziesiąt ranił. Z uwagi na scenę strzelaniny w kinie, która znalazła się w pierwotnej wersji "Gangster Squad", wytwórnia Warner Bros. zdecydowała się tą kontrowersyjną, w jej ocenie, część filmu wyciąć i zastąpić alternatywną, co skutkowało koniecznością przesunięcia daty premiery.
      
       Film „Gangster Squad” w kinie „Światowid” od 1 do 14 lutego. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Ruben Fleischer
       Scenariusz: Will Beall
       Obsada: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin
       Produkcja: USA, 2013
       Czas: 113 min
       Gatunek: gangsterski, sensacja
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)