UWAGA!

Gdynia dzieciom w Elblągu

2008-09-03
Aktualizowany 2008-09-15 11:21
Elbląg, Gdynia dzieciom w Elblągu

Kino Światowid oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich zapraszają na projekcje filmów dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Gdynia dzieciom”, realizowanego przy okazji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kino zaprasza przedszkola, klasy ze szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieci będą miały okazję zobaczyć ciekawe filmy za symboliczną złotówkę.

Projekt jest realizowany w Gdyni, Wejherowie, Gdańsku, a w tym roku po raz pierwszy w Elblągu. Przez pięć dni wyświetlane będą polskie filmy animowane, filmy Stanisława Jędryki, a także filmy węgierskie, czeskie i rosyjskie.
     Poniżej program Festiwalu „Gdynia dzieciom” 2008 w kinie Światowid.
     
     15 września, godz.10 - „Podróż za jeden uśmiech” (audiodeskrypcja)
     reż. Stanisław Jędryka, Polska 1972, 86 minut - film przeznaczony dla klas 4- 6 i gimnazjum
     Dwaj kuzyni - Duduś Fąferski i Poldek Wanatowicz - mają tuż po zakończeniu roku szkolnego wyjechać na wakacje nad morze. Ojciec Poldka, który miał ich odwieźć, w ostatniej chwili wyjeżdża służbowo do Gliwic, a „konwojowanie” chłopców powierza niewiele od nich starszej cioci Ani. W tym samym czasie Ani proponuje wspólny wyjazd jej ukochany - sportowiec Franek „Szajba”, grożąc dziewczynie w razie odmowy rozstaniem. W tej sytuacji Poldek decyduje, że pojadą z Dudusiem sami... Duduś, „maminsynek” przyzwyczajony do wygód, nie chce zgodzić się na ten pomysł, nie wyobraża sobie podróży bez miejscówek. Poldek przekonuje go jednak, że Jack London też podróżował bez miejscówek. Na dworcu, gdy okazuje się, że nie mają przeznaczonych na podróż 500 zł, które zostały w domu, decydują się na autostop, choć bez książeczek.
     
     15 września, godz.10.30 - „Paragon gola”
     reż. Stanisław Jędryka, Polska 1969, 94 minuty - film przeznaczony dla klas 4-6 i gimnazjum
     Paragon, najlepszy zawodnik i „mózg” podwórkowej drużyny piłkarskiej, przeżywa rozliczne przygody. W czasie ucieczki skradzionym kajakiem na Jawę o mało nie tonie, ma kłopoty z milicją, zostaje uwięziony przez szajkę kanciarzy, ucieka, spada z rusztowania, ale w końcu zagra w turnieju drużyn piłkarskich.
     
     16 września, godz. 8.30 - „Gdzie jest konik św. Mikołaja?
     reż. Mischa Kamp, Holandia 2007, 90 minut, film przeznaczony dla klas 3-6
     Kontynuacja losów bohaterów filmu „Konik św. Mikołaja”. Święty Mikołaj wraca do Hiszpanii i nie wróci aż do przyszłego roku. W międzyczasie dziewczynka o imieniu Winky opiekuje się konikiem św. Mikołaja - Amerigo. Bierze lekcje jazdy konnej na kucyku o imieniu Naf-Naf, a ciocia Cor i wujek Siem uczą ją wszystkiego, co wiedzą o hodowli koni. Winky uwielbia jeździć na Naf-Naf, ale jest coś, co ją dręczy - bardzo chciałaby pojechać na Amerigo. Ale pewnego dnia Amerigo ucieka…
     
     16 września, godz.9.30 - „Mały pasterz”
     reż. Siroos Hassanpour, Iran 2006, 82 minuty, film przeznaczony dla dzieci w wieku 10-12 lat
     Sieroty - brat i siostra zostają zatrudnieni przez farmera i jego miłą żonę do opieki nad stadem owiec. Mieszkańcy wioski chcieli zatrudnić prawdziwego pasterza, ale ciężko pracujące dzieci szybko zdobywają ich zaufanie. Aż pewnego dnia, gdy chłopiec opiekuje się bardzo starym osiołkiem, zamiast pozwolić mu umrzeć, zdaje się, że nie wszystko jest takie, jak się wszystkim wydawało.
     
     17 września, godz.8.30 - Polskie bajki animowane zestaw 1 dla zerówki, klas 1-3
     „Reksio kompozytor” z serii „Reksio”; „Farby” z serii „Miś uszatek”; „Nazywam się Filemon” z serii „Dziwny Świat Kota Filemona”; „Pierwsza wyprawa” z serii „Przygody Błękitnego Rycerzyka”; „Pies w kuchni” z serii „Piesek w kratkę”.
     
     17 września, godz.9.30 - Polskie bajki animowane - zestaw 2, dla klas 1-3
     „Kusza” z serii „Bolek i Lolek”; „Gwiazdor Filmowy” z serii „Dziwne Przygody Koziołka Matołka”; „Na lodzie” z serii „Podróże Kapitana Klipera”; „Wycieczka za miasto” z serii „Proszę słonia”; „Na zbójeckich dróżkach” z serii „Wędrówki Pyzy”.
     
     18 września, godz. 8.30 - Polskie bajki animowane - zestaw 3, dla klas 1-3
     „Królewskie łowy” z serii „Baśnie i Waśnie”; „Pampalini i hipopotam” z serii „Pampalini łowca zwierząt”; „Żywy obrazek” z serii „Pomysłowy Dobromir”; „Przez kraj Deszczowców” z serii „Porwanie Baltazara Gąbki”; „Poranek Misia” z serii „Przygody Misia Colargola”.
     
     18 września, godz. 9.30 - Polskie bajki animowane z TV Studia Filmów Animowanych w Poznaniu, nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Bajki dla klas 1-3
     „Krawiec Niteczka”, reż. Andrzej Gosieniecki, 13 minut
     „O królewnie zaklętej w żabę”, reż. Robert Turło, 13 minut
     „Dwanaście miesięcy”, reż. Zbigniew Kotecki, 13 minut
     „Lodowa góra”, reż. Robert Turło, 13 minut
     
     19 września, godz. 8.30 - „Najpiękniejsza zagadka”
     reż. Zdenek Troska, Czechy 2008, 100 minut, film dla klas młodszych szkoły podstawowej
     Matěj pracuje u farmera, w którego córce - Majdalence - jest zakochany. Ale bogaty i chciwy ojciec Majdalenki nie chce, żeby młodzi byli razem, pragnie, aby jego córka poślubiła kogoś lepszego. Wypędza więc Matěja, który dociera aż do królewskiego zamku, na którym organizowane są wielkie zawody: stawką jest ręka księżniczki Rozmarýny. Kto rozwiąże trzy zagadki, będzie mógł poślubić księżniczkę...
     
     19 września, godz.9.30 - „Tajemnica syberyjskiej kniazini”
     reż. Vladimir Grammatikov, Rosja 2007, 112 minut, film dla dzieci w wieku 10-15 lat
     Pewnego razu w środku zimy, w gęstej syberyjskiej tajdze na kniazia Govdova i jego 2-letnią córkę napada wataha wilków. Kniaź zostaje ciężko rany, a jego córka znika bez śladu. Nie tracąc nadziei, wyznacza nagrodę dla tego, kto odnajdzie małą dziewczynkę. Takim sposobem na jego dworze pojawia się Szuroćka. Ale prawdziwa córka - Sibiroćka, jak nazywa dziewczynkę myśliwy, rośnie i pięknieje w syberyjskiej tajdze….
     
     Cena biletu: 1 zł za film, ilość miejsc ograniczona.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama