UWAGA!

Gwiezdne wojny już minutę po północy!

 
materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Już w grudniu 2015 roku filmowy świat Gwiezdnych wojen powiększy się o kolejną opowieść: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” – jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat. Film w Kinie Światowid będzie można zobaczyć już minutę po północy, ale wcześniej nie zabraknie premierowych atrakcji dla fanów gwiezdnego uniwersum.

Gwiezdne wojny w reżyserii George’a Lucasa trafiły na ekrany 25 maja 1977 roku. Choć film początkowo wyświetlano tylko w 32 amerykańskich kinach, szybko pobił rekordy frekwencji, przeszedł do klasyki i całkowicie odmienił oblicze kinematografii.
       - W elbląskim kinie Syrena, dwa lata po premierze obejrzeliśmy pierwszą część Gwiezdnych Wojen. To był cudowny kraj, a właściwie kraina w cudownym miejscu. Wszystko było stare, zniszczone i działało – to taki fenomen Gwiezdnych Wojen, i to zadziałało na nas dawno temu – opowiada o pierwszym spotkaniu z gwiezdną sagą Adam Kulesza, twórca filmowych makiet, kolekcjoner.
       To właśnie wtedy zaczęła powstawać, doskonale znana fanom Gwiezdnych Wojen kolekcja makiet braci Kuleszów. Modele i pozostałe prace artystów oglądać można było na wielu wystawach i konwentach. Część z tej kolekcji będzie można zobaczyć podczas premiery w elbląskim kinie Światowid.
       - To nie jedyne niespodzianki, jakie szykujemy na premierowy pokaz. Pierwszy odbędzie się w piątek, 18 grudnia już minutę po północy, ale od godz. 23.00 w kinie Światowid będzie się działo… - opowiada Joanna Niewiadomska z kina Światowid. – Będzie prelekcja dla największych fanów sagi, będzie walka na własnoręcznie wykonane miecze, którymi walczyli bohaterowie filmów, będą figurki filmowych postaci, zebrane od okolicznych kolekcjonerów.
      
       18 grudnia na ekrany polskich kin, w tym kina Światowid, wejdzie film „Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy”.
       Bilety na pokazy premierowe można zakupić w kasie CSE „Światowid”. Na pozostałe pokazy dostępne są również w sprzedaży i rezerwacji internetowej.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...