UWAGA!

Historia o stepie i życiu w jurcie

 kadr z filmu "Tulpan",
kadr z filmu "Tulpan", fot. nadesłana

Po zakończeniu służby w Marynarce Rosyjskiej, wielkouchy Bułat wraca do kazachskiego stepu, do domu siostry i jej męża. Żeby założyć własne stado i zostać poważanym członkiem społeczności, musi się ożenić. Zakochuje się w pięknej dziewczynie, której przeszkadzają... jego odstające uszy. Sputnikowy film „Tulpan” w kinie „Światowid” już w dziś, 27 listopada.

Asa to młody marynarz, który po ukończonej służbie wojskowej wraca w rodzinne strony. Mieszka kątem u siostry Samal, choć jej mąż, milczący pasterz Ondas z trudem akceptuje obecność chłopaka. Asa chce wiele: chce samodzielności, własnego domu, stada owiec, wielbłądów, ale także – komfortowego życia, jakie zna z kolorowych magazynów, baterii słonecznych na jurcie, motocykla, którym objeżdżałby codziennie swoje „ranczo”. Tymczasem, aby zdobyć stado i móc zapewnić sobie byt, Asa musi najpierw znaleźć żonę. A to nie jest wcale takie proste. Jedyną szansą Asy jest dziewczyna o rzadkim imieniu Tulpan. Jak się okazuje, nie tylko Asa ma marzenia. Tajemnicza Tulpan odtrąca zaloty, za pretekst podając odstające uszy marynarza.
       "Tulpan" to nie tylko film o młodym mężczyźnie, który wchodzi w dorosłość z niepoprawnym: "Ja tu wszystko zmienię!", który uczy się, poznaje, dokonuje poważnego życiowego wyboru. To również – a może przede wszystkim – historia o stepie i życiu w ubogiej jurcie, którą na środek filmowego świata wybrali realizatorzy. Marta Brzezińska, Filmweb
      
       27.11 (środa) godz. 20, „Tulpan”, reż. S. Dworcowej, 2009, 100 min. Wszystkie filmy w ramach Festiwalu Sputnik grane są w sali kameralnej. Cena biletu: 10 złotych.
       Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)