UWAGA!

Historia Roja we Wtorkowym Kinie Dla Dorosłych

 Historia Roja we Wtorkowym Kinie Dla Dorosłych

Na najbliższym spotkaniu Wtorkowego Kina Dla Dorosłych, które odbędzie się 22 marca będzie można zobaczyć pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - „Historię Roja”. - Proponujemy filmy polskie lub z dubbingiem czy z lektorem - mówi Aleksandra Bielska z kina Światowid. – Widzowie zapłacą tylko 10 zł za wstęp na seans filmowy. Spotkania rozpoczynają się o godz. 12, krótkim komentarzem prowadzącego.

Wtorkowe Kino Dla Dorosłych to cykl, który powstał z myślą o starszych widzach.
       Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.
      
       „Oni walczyli po wojnie z nowym, sowieckim okupantem, wiedząc, że istnieje polski rząd w Londynie, że kategorie Bóg, Honor, Ojczyzna nie zostały zawieszone. Młodzi, tacy jak „Rój”, żyli mitologią wojny starszych braci. Nie byli nią zmęczeni. Weszli w drugą okupację, jakby się bawili w berka. Właśnie ta młodość „Roja” powinna być przekonująca dla dzisiejszego młodego widza. „Rój” to taki Piotruś Pan, ale też tolkienowski Frodo, który wie, że ma nieść pierścień, ale do końca nie wie gdzie, bądź nie ma dokąd. A może ma go zanieść do naszej pamięci?” Jerzy Zalewski, reżyser filmu
      
       Scenariusz i reżyseria: Jerzy Zalewski
       Gatunek: wojenny/ historyczny
       Produkcja: Polska
       Czas: 135 min
       Ograniczenia wiekowe: od 15 lat
       Opis: dystrybutor filmu
      
       Wtorkowe Kino Dla Dorosłych we wtorek, 22 marca o godz. 12 w Sali Kameralnej kina Światowid. Cena biletu: 10 zł.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • świetny film, jednak aby dobrze go zrozumieć (bo mimo wielu scen batalistycznych nie jest to bezmyślna strzelanka), to proponuję wcześniej przeczytać choćby krótki opis najlepiej z oficjalnej strony filmu - każdy Patriota powinien obejrzeć ten film w kinie - POLECAM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  Patriota(2016-03-19)
 • Super! Kino dla dorosłych w tygodniu w południe. .. proponuję zmienić tytuł spotkań na "Kino dla bezrobotnych, emerytów i rencistów"
 • a co z tymi, których przy tej okazji okradli, zabijali swoich, albo tych, którzy nie byli wrogami? Kto ich uczci, uszanuje?
 • Zabijali swoich. .. a "swoi" to kto - kolaboranci
 • poczytaj gościu o dywersji w białostockim i zamojskim w tamtych latach, w tym relacje prostych ludzi ze wsi i wtedy zasmuć się nad swoją ignorancją i swobodą wypowiedzi.