UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kim był Munk?

 
Elbląg, Kim był Munk?

Reżyser filmowy, a także operator, jeden z twórców najwybitniejszych dzieł polskiej szkoły filmowej, patron Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Światowid. Andrzej Munk jest bohaterem konkursu ogłoszonego przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

- W tym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin i zarazem 50. rocznicę śmierci Andrzeja Munka, to doskonała okazja, aby jeszcze więcej działań, akcji, pokazów i konkursów odbywało się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który przecież nosi imię tego znakomitego reżysera - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid" - Dlatego kino „Światowid" ogłasza obchody jubileuszu reżysera, które potrwają od września do listopada 2011 roku.
       Andrzej Munk urodził się 16 października 1921 roku w Krakowie, zginął tragicznie 20 września 1961 roku w wypadku samochodowym. Wymienia się go wśród najważniejszych reżyserów w historii polskiego kina, choć ilościowo jego dorobek jest bez porównania skromniejszy niż Wajdy, Kawalerowicza, czy Polańskiego.
       CSE Światowid zachęca do wzięcia udziału w konkursie pt.: „Kim był Munk?" Mogą wziąć w nim udział prace w dowolnej formie, w jednej z dwóch kategorii.
       1. Kategoria dziennikarska, sugerowane formy: artykuł prasowy, materiał radiowy, materiał telewizyjny.
       2. Kategoria graficzna, sugerowane forma: folder informacyjny o walorach artystycznych, prezentacja multimedialna, komiks.
       Przy ocenie prac pod uwagę będzie brany wymiar informacyjny i rzetelności przygotowania oraz inicjatywa twórcza i kreatywność. Głównym celem prac ma być promocja twórczości i poszerzenie wiedzy na temat Andrzeja Munka.
       Pracować można indywidualnie lub grupowo (maks. 5 osób), a termin składania prac to 31 października. Wyniki zostaną ogłoszone 7 listopada, wtedy też nastąpi specjalna projekcja filmu Andrzeja Munka dla uczestników konkursu.
       Regulamin konkursu na stronie www.swiatowid.elblag.pl
      
       Konkurs "Kim był Munk?" realizowany w ramach projektu Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka w Kinie Światowid dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • wybitni Polacy w okresie mrocznego komunizmu siedzieli w więzieniach lub byli na Syberii. Wybitni inaczej to spolegliwi wobec systemu komunistycznego, jego cisi piewcy.
  • Munk - szwagier Józefa Cyrankiewicza, który miał za żonę siostrę tego reżysera. Dziś ten wypadek byłby traktowany z pozycji teorii spiskowej, ale wtedy ? Chociaż nic nie wiadomo. Polityka głęboko sięgała do polityki. To tak gwoli przypomnienia.
  • czyim szwagrem jest krasulski?
Reklama