UWAGA!

Kino Bez Barier w „Światowidzie”

 Elbląg, Kino Bez Barier w „Światowidzie”

Kino Światowid zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - mini przegląd filmów dla osób ze specjalnymi potrzebami, czyli Kino bez barier, które odbędzie się 5 i 6 kwietnia 2022 roku w sali studyjnej Kina Światowid. Zapraszamy!

Kino bez barier to mini przegląd filmów, które uwzględniają specyficzne trudności osób niedowidzących, niewidzących, niedosłyszących a także dzieci z autyzmem.

 

Podczas przeglądu zaprezentowanych zostanie pięć różnych filmów starannie wyselekcjonowanych na potrzeby tego wydarzenia. Będą to polskie filmy z audiodeskrypcją oraz dwa specjalne seanse dla dzieci uwzględniające specyficzne trudności dla osób ze spektrum autyzmu.

 

Podczas seansów przyjaznych sensorycznie światła będą przygaszone, dźwięk cichszy niż zwykle, nie będzie też zasady całkowitej ciszy podczas pokazu.

 

Poniżej szczegółowy program przeglądu:

 

5 kwietnia (wtorek)

 

  • godz. 9.30 pokaz filmu „Czarna owca” z audiodeskrypcją *

To ciepły i wzruszający komediodramat o więzach, których nie można przerwać. Film w zabawny sposób próbuje opowiedzieć na szereg ważnych pytań dotyczących relacji rodzinnych i dorastania.

 

Wstęp wolny!

 

  • godz. 14.00 pokaz filmu „Teściowie” z audiodeskrypcją*

W sali bankietowej wielkiego hotelu rozpoczyna się huczne wesele. Kosztowało mnóstwo pieniędzy, więc odbędzie się, mimo iż nie dotarli na nie… państwo młodzi, którzy rozstali się w ostatniej chwili.

 

Wstęp wolny!

 

  • godz. 18.00 pokaz filmu „Sonata” z audiodeskrypcją*

To oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Późna, prawidłowa diagnoza pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca.

 

Bilet: 12 zł

 

6 kwietnia (środa)

 

  • godz. 9.00 pokaz filmu „Wielka wyprawa Molly” przyjazny sensorycznie**

Państwo Potworowie wyruszają w podróż na odległą wyspę, gdzie przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Ponieważ zapomnieli czapeczki dla synka, ich córka postanawia im ją dowieźć.

 

Wstęp wolny!

 

  • godz. 17.00 pokaz filmu „Filonek bezogonek” przyjazny sensorycznie**

 

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek - Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci.

 

Wstęp wolny!

 

*audiodeskrypcja przeznaczona jest dla osób niewidzących, niedowidzących i starszych;

**pokazy przyjazne sensorycznie skierowane są szczególnie dla dzieci ze spektrum autyzmu: światła włączone podczas filmu, dźwięk cichszy niż zwykle, nie obowiązuje nakaz ciszy na seansie.

Kino Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama