UWAGA!

Kino dla ochłody i przeciw deszczowi

Elbląg, Światowid zaprasza na film o Miłości (mat. nadesłany)
Światowid zaprasza na film o Miłości (mat. nadesłany)

Jak przetrwać kaprysy pogody, która przynosi upały a następnie ochłodzenie? To zadanie trudne dla wszystkich, nie tylko dla meteopatów. Niezależnie czy słońce czy deszcz – warto na chwilę zapomnieć o warunkach atmosferycznych w klimatyzowanej sali kina.

Idealny plan na walkę z falą upałów to zdjąć okulary przeciwsłoneczne, nie słuchać synoptyków, zagłębić się w wygodnym fotelu i poczuć magię dużego ekranu. Tym bardziej, że w kinie „Światowid” kilka nowości, które nie pozostawią widza obojętnym…Plan nie straci na aktualności nawet jeśli nastąpi… ochłodzenie i zacznie padać.
       Jednak aby różnica temperatur nie spowodowała zbytniego ochłodzenia i w konsekwencji nie zaszkodziła – mile widziane są podnoszące temperaturę fascynująca fabuła i dowcip. Zapewni je film animowany „Sklep dla samobójców” – niezwykła, przepełniona czarnym humorem animacja Patrice’a Leconte’a o dość oryginalnym rodzinnym biznesie. W szarym depresyjnym mieście, odbierającym mieszkańcom chęci do życia – sklep dla samobójców należący do rodziny Tuvache prosperuje świetnie. Wszelki asortyment służący odbieraniu sobie życia sprzedaje się na pniu, a klientów nie ubywa… Cóż jednak zrobić, gdy optymizm i radość życia najmłodszego członka rodziny Tuvache zaczyna udzielać się innym ludziom, co może doprowadzić sklep do upadku?
       Esteci poszukujący wizualnych wrażeń zasmakują w nowej wersji baśni „Śnieżka” przeznaczonej dla dorosłych i nie pozbawionej frywolnego humoru. 
       Tym bardziej, że pozwoli się ona przenieść do słonecznej, gorącej Hiszpanii i podziwiać ją z…klimatyzowanej sali. Nawiązującą do złotych czasów kina niemego historię pięknej córki matadora, walczącej ze złą macochą ogląda się z wypiekami na twarzy…
       Chłodna sala gwarantuje również, że nie zrobi się zbyt gorąco, mimo, że na ekranie będzie można obserwować gorące i pełne emocji podejście do muzyki.„Miłość” to opowieść o uzdolnionych twórcach, którzy wpłynęli na historię polskiego jazzu, o wyzwaniach i przeciwnościach losu, marzeniach i planach, a także młodzieńczych ekscesach. Dokument Dzierżawskiego portretuje pięciu muzyków: Tymańskiego, Możdżera, Trzaskę, Oltera, Sikałę- pięć osobowości, pięć temperamentów.
      
       Filmy „Śnieżka”, „Sklep dla samobójców”, „Miłość” w kinie „Światowid” od 9 do 22 sierpnia. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie. Szczegółowy repertuar.
      
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama