UWAGA!

Kino Światowid: "Na granicy"

 (materiały dystrybutora filmu)
(materiały dystrybutora filmu)

Bieszczady, odcięta od cywilizacji górska baza, ojciec z dwoma synami i tajemniczy nieznajomy… Dobry polski thriller trzymający w napięciu aż do samego końca. Znakomita obsada i realizacja. Kino Światowid zaprasza na film „Na granicy” od 19 lutego do 3 marca.

„Na granicy” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.
       Film to pojedynek na aktorskim szczycie! Laureaci Złotych Lwów – Andrzej Chyra i Marcin Dorociński w thrillerze „Na granicy”, debiucie fabularnym Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu „Nasiona”. Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara Łukasz Żal („Ida”, „Joanna”). W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a partneruje im dwójka aktorów młodego pokolenia: Bartosz Bielenia („Disco Polo”) i debiutujący na ekranie Kuba Henriksen.
       Producentem filmu jest Marcin Wierzchosławski z Metro Films, który ma na swoim koncie m.in. polsko-francuskiego „Kreta” w reż. Rafaela Lewandowskiego.
       "Thriller to wymagający gatunek. Tym większe uznanie należy się Wojciechowi Kasperskiemu (absolwentowi reżyserii łódzkiej Filmówki), który w pełnometrażowym debiucie „Na granicy” inteligentnie połączył konwencję klaustrofobicznego dreszczowca z szeroką obserwacją psychologiczną i rodzimymi realiami. Napięcie rośnie, rozwój wypadków trudno przewidzieć, mimo że zbyt wielu możliwości nie ma" - pisze w recenzji filmu Janusz Wróblewski z tygodnika Polityka.
      
       scenariusz i reżyseria: Wojciech Kasperski
       produkcja: Polska
       czas trwania: 98 min.
       opis: dystrybutor filmu
      
       Cena biletu 2D: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
      
      
Edyta Bugowska, rzecznik prasowy CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)