UWAGA!

Kino Światowid na start

 
Elbląg, Kino Światowid na start
fot. nadesłane

Nowe pomysły i nowe działania, ale cały czas najlepsza jakość w najniższej cenie. Kino Światowid od września zabiera się do pracy ze zdwojonym zapałem. Edukacja Filmowa Nowe Horyzonty, edukacja medialna Edukino, transmisje z The Metropolitan Opera, większe i mniejsze festiwale oraz przeglądy filmowe, premiery, filmy 3D, konkursy, plebiscyty no i oczywiście Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka - wszystko to czeka w najbliższych miesiącach na elbląskich kinomanów.

Nowy repertuar to więcej filmów, premier filmowych, najnowszych produkcji, ale nie tylko tych hollywoodzkich. Jak zwykle w kinie Światowid będzie można znaleźć sporo filmów polskich i europejskich, których nie pokazują multipleksy.
       - We wrześniu w kinie Światowid pojawią się takie tytuły, jak „O północy w Paryżu" w reżyserii Woody'ego Allena, hiszpańskie dramaty „Inny" i „Agnozja", horror „Nie bój się ciemności", wyprodukowany przez Guillermo del Toro, francuski film akcji „Columbiana", polski dramat w reżyserii Andrzeja Sikory z Anną Guzik w roli głównej - „Ewa", a w piątek, 30 września, rozpoczną się premierowe pokazy pierwszego polskiego filmu wyprodukowanego w technologii 3D - „Bitwa Warszawska" - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid. - Nie zabraknie również pokazów dla najmłodszych oprócz animacji „Kubuś i przyjaciele" w naszym kinie będzie można zobaczyć również odświeżoną wersję „Króla Lwa" w 3D.
       Na początku września planowane są bezpłatne pokazy filmów w ramach dwóch festiwali - w niedzielę, 4 września będzie można zobaczyć filmy twórców z Warmii w ramach Warmińskiego Objazdowego Festiwalu Filmowego, a 7 i 8 września pokazy filmów 8. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja". Tylko 14 kin studyjnych w całej Polsce pokaże te niezwykłe obrazy. W repertuarze pojawi się sześć filmów z Polski, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, których fabuła nawiązywać będzie główne do myśli przewodniej tegorocznego festiwalu, którą jest „Pasja i Miłość".
       Ciekawie zapowiadają się również obchody jubileuszu Andrzeja Munka, patrona Dyskusyjnego Klubu Filmowego, działającego w kinie Światowid. W związku z 90. rocznicą urodzin i zarazem 50. rocznicą śmierci planowanych jest wiele działań, wśród których znalazły się: konkursy pt.: „Kim był Munk?" skierowany do młodych dziennikarzy i artystów oraz „Munkowy FreeStyle" na przygotowanie najlepszej prelekcji do wybranego filmu reżysera, cykliczne spotkania z twórczością Andrzeja Munka w klubie Mjazzga, projekcje filmów Andrzeja Munka na spotkaniach DKF, czy wystawa plakatów do filmów Munka.
       W październiku rozpoczną się pierwsze transmisje na żywo z The Metropolitan Opera. Cykl, który cieszy się wśród elblążan niesłabnącym powodzeniem zainauguruje „Anna Boleyn" Donizettiego.
       - Przygotowujemy jeszcze kilka niespodzianek, o wszystkim będziemy Państwa sukcesywnie informować. Staramy się, aby podejmowane przez nas inicjatywy były jak najbardziej różnorodne, żeby każdy w naszym kinie mógł znaleźć coś dla siebie - dodaje Natalia Klonowska.
       Zobacz zwiastun „Bitwy Warszawskiej"!
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • w tym samym czasie bedziemy mogli korzystac z technologii 5D, a swiatowid znowu 100 lat za murzynami dopiero 3D wprowadzi; ]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dfghjhgfd(2011-09-01)
 • dfghjhgfd: Dziecko jak nie wiesz to siedz cicho, 3d w kinie Swiatowid jest juz bardzo dlugo, a sale 5D planuja zrobic przy okazji rozbudowy Swiatowida. Jak nie wiesz to dlaczego sie odzywasz?
 • .. .bo żyjemy w czasach, gdy każdy ignorant i półgłówek może napisać sobie koment; ] Nawet gdyby oryginalna "Syrena" jeszcze istniała ze skrzypiącymi sidzeniami i szczurami w pierwszym rzędzie, wolałbym tam chodzić niż do multikina. Jak nasi dziadowie pisali na kolaboracyjnych kinach: "Tylko świnie siedzą w kinie" - dziś przełożyłbym tą samą maksymę na mury korporacyjnych kin, bo to one teraz są narzędziem korporacyjnej propagandy i maszyną do robienia papki z mózgu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Powstaniec(2011-09-01)
 • Powstaniec 100% poparcia. Dla mnie liczy się tylko Światowid ponieważ osobiście chodzę na filmy a nie do kina i to jest ta różnica pomiędzy multipleksem a kinem Światowid.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzychu77(2011-09-01)
Reklama