UWAGA!

Kino Światowid znowu czynne

Od piątku 25 lipca, po przerwie urlopowej, swoją działalność wznawia kino Światowid. Wśród propozycji znajdą się: polski film „Chłopiec na galopującym koniu" oraz francuska komedia „Jeszcze dalej niż północ”.

Inspiracją do powstania scenariusza filmu „Chłopiec na galopującym koniu" było opowiadanie norweskiego poety i pisarza Tarjeia Vesaasa – „Dziki jeździec". Film opowiada historię Jerzego, wypalonego twórczo pisarza, który wraz z żoną Marią i siedmioletnim synem Jaśkiem przenosi się z dużego miasta na wieś. Kryzys twórczy i związane z nim kłopoty finansowe sprawiają, że uczucie między małżonkami zdaje się umierać. Dopiero nagła wiadomość o chorobie syna, podróż do miasta na operację, rozłąka i niepokój o zdrowie chłopca skłaniają ich do refleksji nad związkiem. Podróż, która dla małego chłopca oznacza wyczekiwany wyjazd do wymarzonego sklepu z samochodzikami, dla rodziców jest jedyną szansą na odnalezienie siebie na nowo.
     „Jeszcze dalej niż północ” to komedia produkcji francuskiej, którą obejrzał podobno co czwarty Francuz. Film oglądać będzie można codziennie przez dwa tygodnie.
     Philippe Abrams jest naczelnikiem poczty w Salon-de-Provence. Ma synka i żonę Julie o skłonnościach depresyjnych, która marzy, by zamieszkać na Lazurowym Wybrzeżu. Philippe pragnie uszczęśliwić ją za wszelką cenę. Dopuszcza się oszustwa, w nadziei na uzyskanie posady na Riwierze. Niestety, przekręt wychodzi na jaw. Za karę zostaje oddelegowany do Bergues, małego miasteczka na północy Francji.
     Bilety w cenie 12 złotych do nabycia w kasie kina Światowid.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama