UWAGA!

Kino za pół ceny - sprawdź repertuar

 
„Uniwersytet Potworny”, materiały prasowe dystrybutora filmu
„Uniwersytet Potworny”, materiały prasowe dystrybutora filmu

W czasie deszczu dzieci i dorośli się nudzą… Niekoniecznie! Jeśli deszczowa pogoda się utrzyma – idealnym planem na sobotę i niedzielę okaże się wizyta w kinie „Światowid”. Jeśli niebo się rozchmurzy, wciąż warto wybrać się na seans, bo 14 i 15 września Kino „Światowid” tradycyjnie włączy się w akcję Elbląg za pół ceny.

Sobota upłynie pod znakiem mocnych wrażeń – na widzów czekają komedia kryminalna „Millerowie” oraz horror „Obecność”. W niedzielę będzie można obejrzeć przebojową animację „Uniwersytet Potworny” oraz wyjątkową opowieść science-fiction „Pacific Rim”.
       Cena biletu na każdy z tych filmów to jedynie 7 zł!
       14 września – sobota
       Na początek, o godz. 18, amerykańska komedia kryminalna – „Millerowie”.
       David Burke (Jason Sudeikis) jest pomniejszej klasy dealerem marihuany. Jego klientami są kucharze, matki, ale nie dzieci – ma przecież skrupuły. Co więc mogło pójść źle? Wiele rzeczy. Woląc z oczywistych powodów trzymać się w cieniu, na własnej skórze odczuwa, że żaden dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie. Kiedy próbuje pomóc nastolatkom z sąsiedztwa, napada na niego trzech bezdomnych punków, którzy kradną mu towar i pieniądze, przez co staje się dłużnikiem swego dostawcy, Brada (Ed Helms). Aby zacząć od nowa i zachować zdrowie, a pewnie też życie – David musi stać się przemytnikiem narkotyków na dużą skalę i sprowadzić najnowszą dostawę Brada z Meksyku. Z pomocą swoich sąsiadów: cynicznej striptizerki Rose (Jennifer Aniston), niedoszłego klienta Kenny’ego (Will Poulter) oraz sprytnej, znającej życie ulicy nastolatki Casey (Emma Roberts) obmyśla niezawodny plan.
      
       Kolejna propozycja kina „Światowid” na sobotę to amerykański horror – „Obecność”, na dużym ekranie o godz. 20.15.
       Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to dwójka badaczy zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia, zostają wezwani, przez przerażoną rodzinę, na odludną farmę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy, staje do walki z najstraszniejszym demonem z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.
      
       15 września – niedziela
       Entuzjastów familijnej rozrywki ucieszy projekcja filmu „Uniwersytet Potworny 2D” o godz. 14. Ulubieńcy kinowej publiczności, James P. Sullivan i Mike Wazowski, powracają na duży ekran w filmie „Uniwersytet potworny” – prequelu oscarowego hitu wytwórni Disney/Pixar „Potwory i Spółka”. Film przenosi widzów w czasy, kiedy Sulley i Mike - studenci Uniwersytetu Potwornego - dopiero zgłębiali tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostali najlepszymi przyjaciółmi.
      
       Natomiast fani spektakularnych filmów science-fiction będą mogli, o godz.16.15, obejrzeć widowiskowy „Pacific Rim”. Ocean Spokojny kryje w sobie wiele tajemnic, lecz nikt się nie spodziewał, że na jego dnie znajduje się zagadkowy, prowadzący do innego wymiaru portal. Pod koniec 2012 roku wyłaniają się z niego ogromnych rozmiarów potwory, które niszczą przybrzeżne miasta i rozpoczynają niszczycielską wędrówkę w głąb lądu, pozostawiając po sobie jedynie zgliszcza. W celu pokonania niebezpieczeństwa wojsko rozpoczyna pracę nad programem „Jaeger”, mającym na celu stworzenie gigantycznych mechów bojowych, które operowane przez pary pilotów będą w stanie pokonać bestie.
      
       Cena biletu: 7 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)