UWAGA!

Kinoterapia w pracy z ciałem

 kadr z filmu Wyjatkowy ptak
kadr z filmu Wyjatkowy ptak

Jak radzić sobie ze stresem i tremą? Tego najmłodsi dowiedzą się podczas zajęć z kinoterapii. Kino „Światowid” zaprasza w sobotę, 16 listopada o godz. 11.00. Będzie to ostatnie spotkanie z cyklu „Mój przyjaciel film”.

Tym razem zajęcia rozpocznie film pt. „Wyjątkowy ptak” (reż. Mijke de Jong). Jest to opowieść o Merel. Dziewczynka bardzo kocha swego brata Kaspera. Niestety, koledzy i koleżanki z klasy z jakiegoś powodu nie lubią Merel, dokuczają jej, nawet zastraszają. Sytuacja staje się coraz poważniejsza i dziewczynka musi poszukać pomocy.
       Po obejrzeniu filmu najmłodsi wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa.
       Dzieci doświadczą jakie odczucia budzą w nas poszczególne emocje, co dzieje się z naszym ciałem w trakcie intensywnych przeżyć. Wykorzystując techniki relaksacji, dzieci nauczą się panować nad napięciem, które często nieświadomie utrzymują w ciele. Poznają skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem i z tremą.
       W projekcjach filmowych mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 8 lat wzwyż oraz ich rodzice. Towarzyszące pokazom warsztaty psychoedukacyjne są przeznaczone tylko dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat.
       Czas trwania: około 3 godzin (film + warsztat).
       Cena biletu do kina - 8 zł. Cena biletu i warsztatu dla jednego dziecka - 20 zł.
      
       Więcej o projekcie „Mój przyjaciel film” można przeczytać na stronie internetowej kina.
       Osoby zainteresowane warsztatami zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji pod nr (55) 611 20 56. Bilety na „Mój przyjaciel film” są do nabycia w kasie CSE „Światowid”: od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 lub w sobotę kwadrans przed rozpoczęciem seansu.
      
Projekt realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)