UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kinowa edukacja na najwyższym poziomie

Kinowa edukacja na najwyższym poziomie

Elbląskie kino „Światowid” zostało nominowane do 6. edycji Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Polski Instytut Sztuki Filmowej docenił edukację filmową młodego widza, którą już od lat prowadzi „Światowid”.

Mała Akademia Filmowa, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, quiz wiedzy filmowej „Filmowe Rozgrywki”, edukacyjne pokazy filmowe opatrzone komentarzem, filmowe prelekcje – to główne działania, które składają się na edukacyjną aktywność kina „Światowid”. Co roku uczestniczy w nich kilkanaście tysięcy osób. Programy te skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale w kinowej ofercie nie brakuje również specjalnych spotkań edukacyjnych przygotowywanych dla starszych widzów oraz pokazów kinowych z prelekcjami.
       - Dzięki tym działaniom chcemy zaznajomić i rozkochać widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Chcemy ich wychować na świadomych odbiorców kina, by później rozmawiać z nimi na spotkaniach np. Dyskusyjnego Klubu Filmowego – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid”. – Cieszy nas, że te starania zostały zauważone i są doceniane na szczeblu ogólnopolskim.
       W tej samej kategorii, co kino „Światowid” nominowane zostały jeszcze dwa inne programy - projekt "Między nami autorami - www.edukacjafilmowa.pl" oraz interdyscyplinarny program edukacji medialnej "KinoSzkoła".
       Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury. Nagrody wręczane są w postaci statuetki zaprojektowanej przez Piotra Michnikowskiego. Laureaci w każdej kategorii otrzymają również nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł.
       Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 10 września, podczas 38. Gdynia - Festiwal Filmowy.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)