UWAGA!

Klopsiki kontratakują w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Maszyna zmieniająca wodę w żywność wciąż działa i produkuje niebezpieczne hybrydy będące połączeniem jedzenia ze zwierzętami – „jerzęta!”. Świat znów musi uratować młody wynalazca Flint Lockwood. Kino „Światowid” zaprasza na kontynuację przebojowej animacji „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” - „Klopsiki kontratakują” od piątku, 1 listopada.

Akcja najnowszego filmu rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się w 2009 roku w „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”. Tym razem geniusz Flinta Lockwooda zostaje doceniony przez jego idola Chestera V. Młody wynalazca dołącza do zespołu Live Corp Company, gdzie najbłyskotliwsi konstruktorzy świata tworzą nowe technologie mające na celu polepszenie życia ludzkości. Prawą ręką Chestera – i jednym z jego najwspanialszych wynalazków – jest Barb, znajdujący się na wysokim poziomie ewolucji orangutan z ludzkim mózgiem – bardzo złośliwy manipulator wyjątkowo lubiący malować sobie usta. Chociaż marzenie Flinta zostało spełnione, wszystko zmienia się z chwilą, kiedy odkrywa, że jego niesławna maszyna (zamieniająca wodę w jedzenie) ciągle działa i tworzy teraz hybrydy będące połączeniem jedzenia ze zwierzętami – „jerzęta!”. Mając w swoich rękach los planety, Chester wysyła Flinta i jego przyjaciół na niebezpiecznie smaczną misję. Muszą opanować głodne takodyle, szympagrysy, hipomniaki, tarantoburger i mnóstwo innych stworzeń, aby ocalić świat!
       „Klopsiki kontratakują" podążają posłusznie za złotą zasadą kinowych kontynuacji: atrakcji jest więcej, tempo trochę szybsze, a bohaterowie są w jeszcze poważniejszych tarapatach. Wykreowana rzeczywistość pęka w szwach i jest tak bogata, że aż zachęca do powtórnego seansu, który pozwoliłby dopiero wyłapać wszystkie smaczki. Czy będą to biegające banany, mokradła ze słodkich syropów czy też gigantyczny cheeseburger chodzący na nogach z frytek, każde ze stworzeń ma w sobie duży potencjał komiczny.
       Sebastian Smoliński, Stopklatka
       Film „Klopsiki kontratakują” w kinie „Światowid” od 1 do 6 listopada. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Cody Cameron, Kris Pearn
       Scenariusz: Erica Rivinoja, John Francis Daley, Jonathan Goldstein
       Obsada: Jacek Bończyk, Monika Pikuła, Tomasz Borkowski, Anna Sztejner-Pierczyńska
       Produkcja: USA, 2013
       Czas: 95 min
       Opis: dystrybutor filmuKlopsiki kontratakują
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)