UWAGA!

„Kolej na kino” w mieście

Elbląg, „Kolej na kino” w mieście

Kino Światowid zaprasza na inaugurację tegorocznej edycji pokazów plenerowych „Kolej na kino”. Pierwsza projekcja już w sobotę, 3 sierpnia o godzinie 19 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 11.

Pomysł na cykl „Kolej na kino” pojawił się w 2012 roku. Pierwsze edycje realizowane były w miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego. Od ubiegłego roku formuła wydarzenia uległa zmianie i seanse odbywały się w Elblągu.
       - Powodzenie ubiegłorocznego cyklu sprawiło, że w tym roku postanowiliśmy również zorganizować projekcje w naszym mieście. Zgłosiły się do nas różne organizacje, sponsorzy, którzy zaproponowali współpracę. I to nas cieszy, że mieszkańcy Elbląga włączyli się do tej inicjatywy, nie tylko uczestnicząc w seansach, ale także współorganizując wydarzenie koordynowane przez Kino Światowid – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.
       W tym roku odbędzie się 5 projekcji w różnych przestrzeniach miasta – w parkach, boiskach szkolnych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jedyne, co należy ze sobą zabrać, to ciepłe ubranie oraz coś do siedzenia, jak np. koc czy leżak. Seanse zaczynać się będą tuż po zachodzie słońca ok. godz. 20.30. Dodatkowo 3 i 24 sierpnia o godz. 19:00 na najmłodszych widzów czekać będzie niespodzianka w postaci Akcji Animacje, przygotowywanych przez Forum Animatorów Społecznych oraz Spółdzielnię Socjalną Idea w ramach projektu "Aktywny Elbląg". Z kolei 17 sierpnia, przed filmem "Serce nie sługa", na dzieci czekać będzie krótka dobranocka zorganizowana przez "Aktywne Modrzewie". Dla uczestników pokazów filmowych Elbląski Klub Szefów Kuchni przygotuje poczęstunek, zatem pierwsze 100 osób ma szansę otrzymać ciepłą przekąskę. 
      
       Program:
       - 3.08.2019: boisko szkolne przy SP 11 - film "Cudowny chłopak";
       - 10.08.2019: park Bażantarnia - Muszla koncertowa - film "Narzeczony na niby";
       - 17.08.2019: park Modrzewie - film "Serce nie sługa";
       - 24.08.2019: plac zieleni (małe boisko) przy osiedlu za PWSZ (od strony ul. Willowej i ul. Kolejowej) - film "Daddy Cool",
       - 31.08.2019: park Planty - film "Do zakochania jeden krok".
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama