UWAGA!

Kolejny plebiscyt kina Światowid

Kino Światowid ogłasza kolejny, jedenasty, plebiscyt dla widzów. Głosując mailowo, spośród pięciu tytułów wybierają oni ten, który chcieliby obejrzeć na ekranie kina. Wśród głosujących rozlosowane zostaną zaproszenia do kina.

O PÓŁNOCY W PARYŻU
       reż. Woody Allen, komedia, USA
       Pewna rodzina przybywa do stolicy Francji w sprawach biznesowych. Po czasie spędzonym w Paryżu jej członkowie uświadamiają sobie, że nie chcą by ich życie wyglądało tak jak dotychczas.
      
       DZIECIŃSTWO IKARA
      
reż. Alex Iordachescu, dramat/thriller/sci-fi, Francja
       Jonathan Vogel chciałby cofnąć czas i uniknąć wypadku, który zniszczył jego życie. Kiedy dowiaduje się, że Stivlas Karr światowej sławy profesor i genetyk właśnie pracuje nad badaniami genetycznymi, w których opracowuje metodę odradzania się ludzkiego ciała, Jonathan postanawia wziąć udział w tym eksperymencie jako królik doświadczalny. Jednak badania nie idą zgodnie z planem profesora i przynoszą makabryczne skutki. Jonathan jest w niebezpieczeństwie, a jedyną osobą, która może mu pomóc jest Alice, córka profesora.
      
       KOBIETY Z 6. PIĘTRA
      
reż. Philippe Le Guay, dramat, Francja
       Paryż, 1960 rok. Jean-Louis i Suzanne wiodą spokojne życie w eleganckiej kamienicy. Porządek ich codzienności zostaje zburzony przez sześć kobiet, które przybyły z Hiszpanii w poszukiwaniu pracy. Jean-Louis jest coraz bardziej ciekaw życia, które prowadzą kobiety - tak różnego od jego własnego. Fasynuje go zwłasza jedna z kobiet - dojrzała, jednak wciąż atrakcyjna - Concepción.
      
       SKÓRA W KTÓREJ ŻYJĘ

 


      
reż. Pedro Almodovar, dramat, Hiszpania
       Opowieść o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia.
      
       INNY
      
reż. Oskar Santos Gomez, dramat/hriller/sci-fi, Hiszpania
       Alejandro Amenabar, twórca najpopularniejszych i najwyżej ocenionych thrillerów paranormalnych ostatnich dwóch dekad - "Otwórz oczy" (pierwowzór hitu "Vanilla Sky" z Tomem Cruisem i Penelope Cruz) i "Inni" (z Nicole Kidman) - przedstawia poruszającą historię Diego, lekarza, który obcując na co dzień z przypadkami ludzi na granicy życia i śmierci, uodpornił się na cierpienie pacjentów, ale także oddalił się od swojej partnerki oraz własnego dziecka. Pewnego dnia Diego pada ofiarą napadu, po którym pamięta jedynie dźwięk wystrzału i wrażenie, że poraziło go coś więcej niż kula. Wkrótce poczuje w sobie moce, których umysł naukowca nie jest w stanie wytłumaczyć i stanie przed wyborem, który na zawsze odmieni życie jego najbliższych.
      
       Propozycję filmu należy wysłać na adres konkurs@swiatowid.elblag.pl. Głosować można do 25 września.
      
      

Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama