UWAGA!

Kopernik za złotówkę!

 Elbląg, Kopernik za złotówkę!

„Mikołaj Kopernik – dwa światy” to najnowsza propozycja elbląskiego teatru. Spektakl będzie można obejrzeć 13 czerwca…za złotówkę. Trzeba się jednak pospieszyć, bo w tak promocyjnej cenie bilety będą sprzedawane tylko dziś i tylko przez godzinę.

Mikołaj Kopernik – dwa światy” w reżyserii Mirosława Siedlera to spektakl którego akcja rozgrywa się równocześnie na przełomie XV i XVI oraz w wieku XXI. Fakty z życiorysu wielkiego astronoma przeplatają się z historiami współczesnymi.
       I oto ze świata, który będzie istniał za pięćset lat przybywa do domu Kopernika młoda studentka Anna. Zostaje gospodynią kanonika i razem z uczonym prowadzi obserwacje astronomiczne. Mikołaj i Anna zaprzyjaźniają się na wiele lat, czym ściągają na siebie gniew biskupa.
       Wiele zdarzeń historycznych stało się osnową spektaklu zrealizowanego w konwencji snu i jawy. Autorem tekstu jest Janusz Komorowski, który dla elbląskiego teatru napisał wcześniej sztukę „Jak piekarczyk chwat Elbląg uratował”.
       Spektakl o Koperniku został przygotowany we współpracy z Gminą Frombork dla uczczenia 700-lecia nadania praw miejskich oraz 500-lecia przybycia Mikołaja Kopernika do Fromborka. Premiera odbyła się w miniony piątek (28 maja) na fromborskim rynku.
       13 czerwca o godz. 16 spektakl będą mogli zobaczyć elblążanie i to w promocji. Dziś (1 czerwca) w godz. 21 – 22 w kasie teatru sprzedawane będą bilety za złotówkę!
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama