UWAGA!

"Kraina lodu" w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Walt Disney Animation Studios, producent "Zaplątanych" i "Ralpha Demolki", przedstawia swoją najnowszą animację – "Kraina lodu". W kinie "Światowid" premierowo już od najbliższego piątku, 29 listopada.

Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryją żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.
       „Kraina lodu” oparta jest na motywach baśni „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena. Baśń tę opublikowano po raz pierwszy w 1845 roku i już sam Walt Disney widział w niej potencjał filmowy. Opowieść ta bierze swój początek z prostego pomysłu na historię o sile rodziny, a rozrosła się do znacznie większych rozmiarów – opowiada Jennifer Lee, reżyserka i autorka scenariusza. - Mówi o walce ze strachem i odkrywaniu prawdziwej istoty miłości.
       W polskiej obsadzie dubbingowej znaleźli się: Anna Cieślak, Grzegorz Kwiecień, Krzysztof Dracz czy Czesław Mozil jako sympatyczny bałwan Olaf.
       Każda kolejna animacja podpisana nazwiskiem Walta Disneya musi unieść na swoich barkach dziedzictwo genialnego założyciela i być może to dlatego filmy studia skrojone są tak, jakby od razu chciały zostać klasykami. Nie inaczej jest ze zrobioną z rozmachem „Krainą lodu", łączącą komputerowy świat z musicalem i szczyptą komedii. Sebastian Smoliński, Stopklatka
      
       Film „Kraina lodu” w kinie „Światowid” od 29 listopada do 12 grudnia. Cena biletu: 14 zł. noramlny i 12 zł. ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Chris Buck, Jennifer Lee
       Scenariusz: Jennifer Lee
       Czas trwania: 108 min
       Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
       Produkcja: USA
       Opis filmu: dystrybutor
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)