UWAGA!

"Legend" w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Londyn, lata 60., gangsterzy Ronald oraz Reginald Kray terroryzują miasto. Tom Hardy w podwójnej roli bliźniaków, którzy stali się legendą gangsterskiego świata. Dramat "Legend" w kinie Światowid od 9 do 22 października.

Film Briana Helgelanda, współtwórcy takich hitów jak „Rzeka tajemnic”, „Człowiek w ogniu”, „Tajemnice Los Angeles”.
       Urodzeni w 1933 roku na obszarze londyńskiego East Endu, Ronnie i Reggie Kray byli bliźniakami jednojajowymi (Reggie był starszy, lecz urodził się zaledwie dziesięć minut wcześniej). Dorastali w trudnych warunkach, poznając ulice angielskiej stolicy od najgorszej możliwej strony. Dosyć szybko zahartowani w boju bracia zasmakowali przestępczego życia, maczając swoje palce w różnego rodzaju wymuszeniach, rabunkach, napaściach oraz zastraszaniu ludzi. Oficjalnie byli jednak charyzmatycznymi i poważanymi właścicielami kilku popularnych lokalnych klubów nocnych, fotografującymi się u boku znanych i lubianych (autorem wielu zdjęć był słynny David Bailey). Dzięki komercyjnej działalności i umiejętności zaspokajania zachcianek swojej luksusowej klienteli, bracia Kray dorobili się ogromnej politycznej władzy, która z kolei pozwoliła im zyskać w oczach policji statusu nietykalnych. Doszło do tego, że Reggie i Ronnie nie rządzili samym tylko East Endem. Oni wzięli w posiadanie cały Londyn. Nie byli także po prostu gangsterami; zasłużyli bezspornie na miano celebrytów.
       Film to oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci Rona i Reggie’go Kray. Nie mieli pieniędzy ani wykształcenia, ale mieli twarde pięści i zero hamulców. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie "biznesu", a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.
       „Legend” może poszczycić się fantastyczną obsadą, w skład której wchodzą między innymi David Thewlis, Christopher Eccleston, Sam Spruell, Taron Egerton, Tara Fitzgerald i Colin Morgan, ale największym oprócz podwójnej roli Toma Hardy'go atutem filmu jest występ australijskiej aktorki Emily Browning. „Ona dosłownie stała się Frances”, powiedział po wstępnym przesłuchaniu Helgeland.
       Reżyseria: Brian Helgeland
       Scenariusz: Brian Helgeland
       Produkcja: Wielka Brytania, Francja
       Czas: 131 min
       materiały: dystrybutor filmu
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)