UWAGA!

Legitymują na DKF-ie

 Elbląg, Legitymują na DKF-ie
fot. nadesłana

Na spotkania DKF-u mogą przychodzić wszyscy, którzy nie tylko chcą obejrzeć film, ale też o nim porozmawiać z innymi widzami, wszak to Dyskusyjny Klub Filmowy. W tym roku kino „Światowid” wprowadziło karty lojalnościowe w postaci legitymacji – osoby, które zdobędą najwięcej potwierdzeń obecności na spotkaniach mogą wygrać karnet na kolejny sezon.

"Dekaefowicze" spotykają się regularnie, co drugi czwartek, na seansach o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej elbląskiego Kina „Światowid”.
       - Jest to niemalże stała grupa osób, choć z radością odnotowaliśmy na ostatnim spotkaniu kilka nowych twarzy - to cieszy, serdecznie do nas zapraszamy – mówi Aleksandra Bielska, opiekunka DKF-u w „Światowidzie”. – Oglądamy, rozmawiamy, organizujemy głosowania.
       Właśnie rozstrzygnięty został plebiscyt na Nagrodę Publiczności DKF-u im. Andrzeja Munka. Widziewie uznali, że najlepszym filmem prezentowanym w minionym roku w DKF-ie były „Mandarynki”, drugie miejsce zajęły wspólnie filmy „Lewiatan” i „Dzikie historie”, zaś trzecie obraz „Turysta”. Z kolei w kategorii „wydarzenie” wybrano Repliki Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik”, T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee ex aequo z Przeglądem Współczesnego Kina Urugwajskiego oraz Festiwal Filmów Jednominutowych.
       - Kolejne spotkanie w DKF-ie odbędzie się 25 lutego, wówczas pokażemy film „El Club”, zdobywcę Nagrody Grand Prix Jury - Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale 2015 – zapowiada Aleksandra Bielska. – Film opowiada o śledztwie prowadzonym przez ojca Garcię, rzutkiego jezuitę, w sprawie samobójstwa księdza, który niedawno przybył do małej miejscowości na chilijskim wybrzeżu Pacyfiku.
       Seans rozpoczyna się o godz. 19 w Sali Kameralnej. Wstęp kosztuje 10 złotych.
      
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama