UWAGA!

Lissi na lodzie

Elbląg, Lissi na lodzie

W piątek 3 października na ekranach Multikina pojawi się animowana komedia dla dorosłych „Lissi na lodzie”.

Nie tak dawno temu i nie za siedmioma górami, ale całkiem niedawno i całkiem niedaleko, żyła sobie zakochana para - Lissi i Franz. Para to była niezwykła. Ona - cesarzowa, on - cesarz. Wiedli życie harmonijne i wesołe. Nadmiar cesarskich pieniędzy doskonale nadawał się do rozniecania ognia i podgrzewania miłosnej atmosfery w królewskich apartamentach.
     Lissi i Franz to kochankowie niemal doskonali. W przerwach uniesień najbardziej lubili czekoladkami pograć w golfa, a chcąc sobie postrzelać do celu z rozkoszą polowali „dużą lufą” na Bogu ducha winnego łyżwiarza. Idylla trwała do czasu, gdy na horyzoncie pojawił się potwór epoki lodowcowej - Yeti. Wtedy to właśnie ta kreatura (która podobno nie
     istnieje) brutalnie porwała piękną Lissi. Cesarzowa Matka pod wpływem szoku przestała nawet zdradzać Cesarza Seniora i postanowiła osobiście wkręcić się w wir zakręconej przygody. Bo w Cesarstwie nikt nie zna strachu! W pogoń za Yeti rusza cały korowód nietuzinkowych postaci: apodyktyczna Cesarzowa Matka, lekko depresyjny cesarz Franz, oddany przyjaciel prawie całej rodziny - nieśmiały erotoman Feldmarszałek, oraz dwóch obłąkanych, rządnych sławy i pieniędzy aktywistów WSI - Szwagier & Ignac. Włosy stają dęba, gdy cesarz Franz próbuje wyrwać z ramion Yeti najseksowniejszą księżniczkę Starego Kontynetu - Lissi.
     
     Reżyseria Michael Herbig, scenariusz: Alfons Biedermann, Michael Herbig. Głos w polskiej wersji językowej: Maciej Stuhr, Kacper Kuszewski, Olaf Lubaszenko, Joanna Jabłczyńska, Witold Pyrkosz, Bohdan Łazuka, Krzysztof Kowalewski, Wojciech Paszkowski, Paweł Burczyk i Tomasz Knapik. Niemcy, 2007.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • lissi na lodzie to film, który ubawił mnie jak żaden ostatnio! Poszłam od razu w dzień premiery, bo wiele o nim słyszałam, że nie dla dzieci, bo teksty "brzydkie" itp. co jak co - zabawa przednia!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    maziarro(2008-10-03)
Reklama