UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Listopadowe spotkanie z Elblągiem na dużym ekranie

Listopadowe spotkanie z Elblągiem na dużym ekranie

Rozpoczęcie roku akademickiego na Poniedziałkowym Uniwersytecie Filmowym już za nami teraz czas na odrobinę edukacji. Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Elbląg na dużym ekranie poświęcone będzie filmom edukacyjnym, a nie zabraknie również gościa. To wszystko już w poniedziałek, 4 listopada o godz. 18 w dużej sali kina „Światowid”.

Elbląg na dużym ekranie to cykl, którego pierwsza edycja odbyła się 8 lat temu. Tworzą go wspólnie – Telewizja Elbląska i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. To okazja do obejrzenia wyjątkowych materiałów filmowych, usłyszenia kilku słów o Elblągu, jakiego na co dzień nie znamy i włączenia się do dyskusji o tamtych czasach i dawnym Elblągu. Listopadowy seans poświęcony będzie filmom edukacyjnym.
      
       - Dziś Telewizja Elbląska jest producentem wielu filmów i serii edukacyjnych. W Elblągu powstają emitowane w całej Polsce filmy o Parlamencie Europejskim, o ekologii, zdrowiu, racjonalnym odżywianiu się itp. – opowiada Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej. -Ale tradycje takich produkcji sięgają połowy lat 60-tych, gdy filmowcy amatorzy kierowani przez Stefana Mulę odpowiedzieli na potrzeby lokalnych środowisk i zaczęli tworzyć pierwsze filmy edukacyjne, głównie z dziedziny edukacji i ochrony zdrowia.
      
       Wiele z nich zostało później nagrodzonych. Sukcesy elblążan sprawiły, że w Elblągu organizowano Festiwale Filmów Amatorskich Służby Zdrowia.
      
       W ramach listopadowych zajęć Poniedziałkowego Uniwersytetu Filmowego zaprezentowane zostaną kroniki Elbląga z lat 60-tych i 70-tych, filmy edukacyjne Stefana Muli: „Uratowane życie” oraz „Pierwszy lot”, a także film dokumentalny Sławomira W. Malinowskiego „Telewizja Dziewcząt i Chłopców”. Gościem wieczoru będzie autor filmu.
      
       Seans rozpocznie się w poniedziałek o godz. 18 w kinie „Światowid”. Wstęp wolny. O filmach i historiach z Elblągiem związanych będzie odpowiadał Juliusz Marek. Przypominamy stałym bywalcom o zabraniu ze sobą indeksów.
      
       Patronat honorowy nad cyklem Elbląg na dużym ekranie objęli: Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga oraz Rada Miejska w Elblągu.
Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Dziennik Elbląski i Nasz Elbląg.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...