UWAGA!

Listopadowe spotkanie z Elblągiem na dużym ekranie

 Listopadowe spotkanie z Elblągiem na dużym ekranie

Rozpoczęcie roku akademickiego na Poniedziałkowym Uniwersytecie Filmowym już za nami teraz czas na odrobinę edukacji. Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Elbląg na dużym ekranie poświęcone będzie filmom edukacyjnym, a nie zabraknie również gościa. To wszystko już w poniedziałek, 4 listopada o godz. 18 w dużej sali kina „Światowid”.

Elbląg na dużym ekranie to cykl, którego pierwsza edycja odbyła się 8 lat temu. Tworzą go wspólnie – Telewizja Elbląska i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. To okazja do obejrzenia wyjątkowych materiałów filmowych, usłyszenia kilku słów o Elblągu, jakiego na co dzień nie znamy i włączenia się do dyskusji o tamtych czasach i dawnym Elblągu. Listopadowy seans poświęcony będzie filmom edukacyjnym.
      
       - Dziś Telewizja Elbląska jest producentem wielu filmów i serii edukacyjnych. W Elblągu powstają emitowane w całej Polsce filmy o Parlamencie Europejskim, o ekologii, zdrowiu, racjonalnym odżywianiu się itp. – opowiada Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej. -Ale tradycje takich produkcji sięgają połowy lat 60-tych, gdy filmowcy amatorzy kierowani przez Stefana Mulę odpowiedzieli na potrzeby lokalnych środowisk i zaczęli tworzyć pierwsze filmy edukacyjne, głównie z dziedziny edukacji i ochrony zdrowia.
      
       Wiele z nich zostało później nagrodzonych. Sukcesy elblążan sprawiły, że w Elblągu organizowano Festiwale Filmów Amatorskich Służby Zdrowia.
      
       W ramach listopadowych zajęć Poniedziałkowego Uniwersytetu Filmowego zaprezentowane zostaną kroniki Elbląga z lat 60-tych i 70-tych, filmy edukacyjne Stefana Muli: „Uratowane życie” oraz „Pierwszy lot”, a także film dokumentalny Sławomira W. Malinowskiego „Telewizja Dziewcząt i Chłopców”. Gościem wieczoru będzie autor filmu.
      
       Seans rozpocznie się w poniedziałek o godz. 18 w kinie „Światowid”. Wstęp wolny. O filmach i historiach z Elblągiem związanych będzie odpowiadał Juliusz Marek. Przypominamy stałym bywalcom o zabraniu ze sobą indeksów.
      
       Patronat honorowy nad cyklem Elbląg na dużym ekranie objęli: Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga oraz Rada Miejska w Elblągu.
Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Dziennik Elbląski i Nasz Elbląg.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)